THY ‘de 2 günde 7 nakız

Türk Çekicilik Yolları, kere iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Albeni Yolları uçaklarında bugün sayı farkı 20 zaman ile 3 saat arasında gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı yerine iptal etti. Akıbet 2 günde ise THY’a ait 7 seferin fesih edildiği öğrenildi.

Türk Gelgel Yolları yaz sezonunun başlaması ile gelişigüzel gecikme ve kat iptalleri ile gündeme geliyor. Günde sayı farkı bağırsak ve aut hatlarda 100’ün üstünde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Hava Yolları dün Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini iptal ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını kopça olarak iptal etti.

Pervaz ekipleri evden çağrılıyor

Türk Çekicilik Yolları yetkililerinin geciken seferler nedeniyle uçuş süreleri dolan uçuş ekiplerinin adına kullanılmamış ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına hastalık oluyor. Birçok el teehhür yapması dolayısıyla uçuş ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına bakarak pervaz saati dolan ekiplerin pervaz güvenliğini aksatmamak amacıyla uçması haram. Uçuş saati dolan kabin ekiplerinin hesabına Türk Gelgel Yolları evden kadro çağırıyor. Teehhür yapan uçaklar aynı da kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar dolayısıyla saatlerce havalimanında yoklamak zorunda artan kâh yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. beraber İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı üzere otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nın otel sırasının uğrunda sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBUL

Share: