Torul’da çaktırmadan cebe operasyonu

Gümüşhane İl Uyanık Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı say neticesinde Torul ilçesine kapalı Baht ve Kirazlık köylerinde durma fail 2 kişinin evlerinde umum yapımı silah ve malzemeler ele geçirildi.

Alınan bilgiye bakarak Jandarma ekipleri ilçeye sınırlı Talih ve Kirazlık köylerinde etkili K.Ş ve O.Ş’nin eş ve bağlılarında el yapımı silah bulundurduğu istihbaratının peşi sıra çalışma yaparak adli makamlardan kontrol kararlarını aldı. İl Kurnaz Komutanlığına merbut KOM, İstihbarat Bölüm, Bomba taharri köpeği ve Torul İlçe Güllabi ekiplerince yapılan bahse konu noktalarda yapılan taharri sonucunda 4 nüsha 9 mm çapında tabanca, 9 skor tabanca şarjörü, 14 adet 9 mm tabanca fişeği, 1 skor kurusıkı tabanca, 60 sayı blöf tabanca fişeği, 2 adet av tüfeği, 10 sayı av tüfeği fişeği, 5 nüsha av tüfeği dipçiği, 1 sayı av tüfeği diyar kundağı ve 3 adet av tüfeği namlu uzatma aparatı ele geçirildi.

Olayla ilişkin Torul Cumhuriyet Altını Savcılığının talimatıyla tahkikata başlanırken K.Ş ve O.Ş çıkarıldığı mahkemece tutuklanmadan yargılanmak için başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: