Trabzon ISF Dünya Okullar Atletizm Şampiyonasına hazırlanıyor

Türkiye Meslek Sporları Federasyonu koordinasyonunda 19-25 Haziran 2023 tarihleri beyninde Trabzon’birlikte düzenlenecek ISF Acun Okullar Atletizm Şampiyonası üzere icraat kamu hızıyla bitmeme ediyor.

Organizasyona müteveccih olarak incelemelerde mevcut olmak amacıyla Trabzon’a gelen ISF Spor Direktörü Josip Kosutic ve ISF Aranjman Müdürü Uros Savic Trabzon’üstelik bir sekans incelemelerde bulundu.

İncelemelere Türkiye Ekol Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Üzeri Fatih Karakullukçu, Komutan Vekili ve 2023 Acun Okullar Atletizm Şampiyonası Umumi Koordinatörü Yüce Faik Hacıoğlu, Trabzon Cahillik Spor İl Müdürü Âşık Çetiner, ISF Atletizm Alt Kurul Başkanı Nihat Doker, ISF Spor Direktörü Josip Kosutic, ISF Tertip Müdürü Uros Savic, 2023 Acun Okullar Atletizm Şampiyonası İletişim Direktörü Ersen Adi, Ekol Sporları Federasyon İl Temsilcisi İlkay Bonjur, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Ademiyet Zatürre katıldı.

Heyet geçmiş olarak Söğütlü’de bulunan Atletizm Sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi. Elan sonraları sporcuların kalaçağı konaklama merkezleri dolaşıldıktan bilahare Organizasyonun açılış ve kapanış noktaları gezildi. Sonuç olarak Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu musahabe edilerek organize için bilgi verildi.

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu Spor Direktörü Josip Kosutic yaptığı açıklamada Trabzon’un zamanında uluslararası spor organizasyonu tecrübeleri olduğunu belirterek “Çokça tecrübeli ve görmüş geçirmiş ayrımsız takım karşımızda bulduk. Bu yapılacak organizasyona pozitif yansıyacak ve işlerimizi kolaylaştıracaktır” dedi.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Variyet Fatih Karakullukçu ise “Organizasyon amacıyla 2020 yılında adaylık başvurusunda bulunduk. Geçtiğimiz yıllarda mir gösteren Covid pandemisi nedeniyle organize 2022 yılına ertelendi. Bire Bir yıl Çin ve Fransa’bile, ortamında Atletizm mevcut ISF organizasyonları düzenlenecek. Organizasyonun 2023 yılında gerçekleştirmenin daha makul olacağını değerlendirdik” diyerek konuştu.

Bu tür arsıulusal organizasyonların Trabzon’a katkısına dikkat calip Acun Okullar Atletizm Şampiyonası Genel Koordinatörü Uca FaikHacıoğlu bile “Bu sayede, tesislerimizi modernize ediyor, bakir tesisler için madun yapı oluşturmaya birlikte gayret ediyoruz. Bu anlamda spor şehri adına Trabzon’un ayraç değerinin daima yükseldiğini görmek bizi mutlu ediyor. 2016 yılında Dünya Okullar Olimpiyatlarını ‘Gymnasiade Trabzon2016’ genişlik gani şekilde düzenlemiştik. Benzeri şekilde ISF Acun Atletizm Şampiyonasını dahi bire bir coşku ve enerjiyle, liyakatli tıpkı şekilde düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: