Trabzon’da 1 kişinin öldürülmesiyle ilişik 1’i vakfedilmiş 6 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi

Trabzon’bile bire bir kişinin evinin yakınında tartıştığı kişilerce tabancayla öldürülmesiyle ait 1’i vakfedilmiş 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Trabzon 1. Çetin Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, mevkuf sanık Bedirhan Kürşat Aktürk ile tutuklanmadan sanıklar, İskender Günen Yıldırım, Semih Güpür, Beklenti Atasoy, Hakan Bektaşoğlu, Serkan Pehlivan ile maktulün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanık Bedirhan Kürşat Aktürk, savunmasında üzerine ertelenmiş suçlamayı akseptans etmediğini belirterek, çarpışma sırasında öldürülen Birkan Öztürk’ün namına bıçakla saldırması sonucu havaya ve yere keskin ettiğini encam sürdü.

Sanık Aktürk, “Cani kastım olsaydı gider gitmez vururdum. Yasal saye sınırlarında akım ettim beraatimi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanıklardan İskender Günen Sebep dahi olayı planlamadıklarını, vakfedilmiş sanık Aktürk’e şiddetli etmesi yönünde gelişigüzel molekül söylemediğini aktardı.

Tutuksuz sanık Kağan Bektaşoğlu de fenomen hesabına temas etmek gittiklerini savunarak, “Maktulün bıçakla saldırması üstüne olay bu hale geldi. Bizim araçta Bedirhan’ı kendimiz bıçaklayarak meşru koruma görevlisi süsü verdiğimiz iddiası akıllıca değildir.” şeklinde konuştu.

Diğer sanıklar Cömert Kumaş, Beklenti Atasoy ve Serkan Güreşçi da araçtan indiklerini ve olaya karışma olmadıklarını ileri sürerek, beraatlerini istedi.

Avukatların beyanlarının arkası sıra duruşma heyeti, sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Share: