Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Bölgesel Ligler 11. Kesim 2. Aşama Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Bölgesel Ligler 11. Kesim 2. Etap Müsabakası” birleştirme edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu iş birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un birlikte Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Ortahisar Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde bir numara Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Yüce Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde birinci Eslem Eynur, ikinci Içten Alemda ve üçüncü Ecem Naz Yazı oldu.

M2 erkekler kategorisinde birinci Şanlı Aziz Delicesine, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Kaynak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise bir numara Iyilik Alp Memiş, ikinci Soyluluk Ataman, üçüncü Yusuf Kahraman Polat, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düz ve üçüncü üstelik Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Akarsu, kızlarda ise Ceren Çiçek birinciliği elde etti. Aranjman, ödül töreni ile sona erdi.

Share: