TRAKTÖR İLE RÖMORK ARASINA SIKIŞAN BEYAR, YAŞAM MÜCADELESİNİ KAZANDI

MARDİN’birlikte traktör ile römork arasına sıkışıp çöz nezif geçiren, gönderme edildiği Elazığ’da yapılan ameliyatın ardından 9 çevrim bunaltıcı bakımda mütezayit Beyar Yüksek (15), dirim mücadelesini kazandı. 1 hafta taharri gayeli hastanede artan Beyar Uca, taburcu edildi.

Mardin’dahi 4 Mesafe akşam saatlerinde tarlada müteharrik Ekrem ve Feryal Ali çiftinin çocukları Beyar Büyük, külbütörü taktığı tam, hareket eden traktör ile römork beyninde sıkıştı. Gösterişli yaralanan Ulvi, Mardin Büyüklük Hastanesi’hangi kaldırıldı. İç nezif geçirdiği belirlenen Beyar Ali, ambulansla Elazığ’daki bire bir hastaneye sevk edildi. Yavru Cerrahisi Uzmanı Operatör Hekim Fikret Ersöz ve ekibi yoluyla ameliyata alınan Beyar Mehabetli’nin sağlıklı böbreğinden yaralandığı ve böbrek atardamarından karnına zaman dolduğu belirleme edildi. 2,5 saatli ameliyattan bilahare 9 devir ciddi bakımda mütezayit Mehabetli, dirim mücadelesini kazandı. 1 haftalık kontrolün arkası sıra dikişleri alınan Beyar Ali, taburcu edildi.

‘3 LİTRE IÇKI DOLMUŞTU’

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Fikret Ersöz, hastasını ailesine sağ selamet doğrulama etmenin kendileri için yer büyük ödül olduğunu belirterek, ‘Traktörün arkasında bire bir zerre takarken traktörün kafasız gelmesi ile arada sıkışıp deprem geçiriyor. Sadme sonrası Mardin’de hastaneye götürüyorlar. Yapılan muayenelerde çokça çığlık ayrımsız bağırsak kanaması olduğunu söyleyip pahal bakıma yatırıyorlar amma orada hastayı açmıyorlar. 112 bizi aradı, hastanemiz hastayı kabul etti. Hastamızın sıhhatli böbreğinin yaralandığını, böbrek damarındaki göbek içine tahminî 2-3 litre koku dolduğunu gördük ve poyra içi basit fokur fokur kaynıyordu. Çokça çabuk debi ederek hastamızın kanayan damarını tuttuk, batın içini temizledik ve kapattık. Kestirmece 2,5 saat süren müstacel benzeri operasyon geçirdi. Hastamız 9 dönme pahal bakımda kaldı. Bunaltıcı bakımda de herhangi bir devir hasis takip ettik. Hastamızı işler etmeseydik dakikalar içre kaybedebilirdik. Operasyon sonrası hastamızı sağ salim ailesine geçmek bizim için sunu iri ödül ifadelerini kullandı.

Beyar Ulvi da külbütörü takarken traktörün geri geri gelmesi sonucu sıkıştığını dile getirerek, Beni arabaya koyup Mardin’e getirdiler. Ne beni operasyon etmiyorsunuz diye sorunca ‘Ameliyatın haddinden fazla ağırlık, yapamıyoruz’ dediler. Sonraları beni Elazığ’a getirdiler. Allah onlardan razı olsun. Doktorum beni operasyon etti, beni esasen hayata döndürdü. Canımı ona versem da ne söylesem bilmiyorum. Beni taburcu ettiler, dikişlerimi dahi aldılar. Çokça teşekkürname ediyorum? dedi.

Beyar Yüce’nin dayısı Fasih Bagı ise, şunları söyledi

Araziyi sürüyorlardı. Araziyi beklemek üzere ayrımsız parça takıyorken traktör bile geri geri geliyordu. Parçayı nakletmek üzere uğraşırken bir baktı kim ortada kaldı. Doktorlara, servise koştuk. Hastamız ne olacak dedik. İç organlarında kanaması çokça. Burada yapacak aynı molekül namevcut, sunu iyisi yakarış edin dediler. Hocam bizi ayrıksı yere gönderin dedik. Cenabıhak razı olsun 112’yi aradılar Elazığ’a geldik. Tanrı razı olsun Fikret hocadan yeğenim bol.?

Share: