Türk Uyuşturucu-Sen Kayseri Şubesi’nde genel kurul heyecanı

Bulunan Başkan Büyük Gökkaya’nın bir tane aday adına girdiği Türk Maden Sendikası Kayseri Şubesi’nin 14. Niteliksiz Genel Müesses başladı.

Kurula, Türk Uyuşturucu Sendikası Genel Komutan Yardımcıları Halil Faki Erdal ve Yusuf Fer Odabaş, Içtimai Düzenlilik Kurumu (SGK) Kayseri İl Müdürü Hacı Uca Hasgül, Türk Eroin Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Mehabetli Gökkaya, sendika temsilcileri ve üyeleri katıldı. Umumi kurulun spesifik ve pek aynı zamana denk geldiğini belirten Türk Maden Sendikası Kayseri Büro Başkanı Mehabetli Gökkaya, “Türk Maden Sendikası Kayseri Şubemizin bugün 14. Niteliksiz Genel Müesses’nu gerçekleştireceğiz. Genel kurulumuzun öncelikle say hayatına, üyelerimize, delegelerimize, herkese tatlıca hayır olmasını diliyorum. Yaptığımız gösterişsiz umumi oturmuş çok spesifik bir zaman diliminde yapıyoruz. Tam dünyanın kovid diyerek bir salgından geçtiği, o bittikten sonraları yanı başımızda meydana gelen tıpkısı kavga var. Bunların konuşu etkilerinin tam dünyayı kasıp kavurduğu kabil bizi birlikte etkilemiştir. Şu anda düzentileme hayatının dinamikleri ve sorunları içerisinde tıpkısı derinti sevgili yumağı olmasına rağmen, konusunda bu soy faktörler bile bizim yaşam dengemizi zir ense etmeye yetmiştir diyebiliriz. O yüzden bu umumi kurulun öncelikle enflasyonun düşmesine, alım gücünün artmasına şalter olmasını diliyorum” dedi.

Türk Eroin Sendikası Umumi Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal bile, “Güzeşte hafta 2 şubemizin umumi kurulunu yaptık. Oralar dernek söz yeri gibiydi. Siftinlik demokratlık şöleni gibiydi. Bizim için umumi kurullar önceki dönemin muhasebesinin yapıldığı, yeni dönemde elan muvaffakiyetli olmak üzere ne yapılabileceğinin konuşulduğu, birliğin ve beraberliğin pekiştiği umumi kurullardır. Bizim üzere umumi kurullar kullanılmamış döneme daha hararetli, henüz imanlı, daha şuurlu başlamanın evvel adımıdır. Bu genel kurulumuz da aynen böyledir” ifadelerine vadi verdi. – KAYSERİ

Share: