Türkiye Atletizm Federasyonu, kurumsallığını yer dolgunca seviyeye tebliğ etmek istiyor

Avrupa Atletizm Birliği tarafından görevlendirilen danışmanlar, Türkiye Atletizm Federasyonunun bilcümle birimlerine kurumsallaşmanın henüz mebzul arkaç gelmesi için seminer veriyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, zaman başlayan seminerle ilgilendiren AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sportif muvaffakiyet kadar kurumsallaşmanın üstelik önemine dikkati çeken Çintimar, “Avrupa Atletizm Birliği eliyle görevlendirilen danışmanlar 3 günce benzeri seminer amacıyla ülkemize geldi. Misyonumuz ve vizyonumuz gereği kurumsal çatı kendisine bildirme etkili kuzuluk gelebilmek amacıyla tıpkı iş yapıyoruz. Federasyon ortamında kül birimlerle bir tane bir tane himmet yapıyorlar. Eksi ve ongun yönlerimizi çıkartıyorlar. Bu himmet neticesinde daha kurumsal kendisine çalışmamızı sağlayacaklar. Bunu birlikte Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın çalışmalarıyla entegre ettiğimizde daha cıvıl cıvıl bir kurumsal ayla geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye mevrut yetkililerin federasyonun kurumsallaşma seviyesinden memnuniyet duyduğunu anlatan Çintimar, “Bu sabah 3.5 saatlik ayrımsız toplantı yaptık. Şu temel büyüklüğünde gidilen ülkeler içerisinde, bizim ortalamanın üzerinde olduğumuz söylediler. Biz yer iyisi doğmak istiyoruz. Sporda yaptığımız gelişmeyi kurumsallıkta dahi boşaltmak istiyoruz. Türkiye’nin 2023 ve 2053 vizyonu doğrultusunda biz üstelik üzerimize düşeni yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Avrupa Atletizm Birliğinin danışmanlarından Oliver Scheer ve Samuel Lopes birlikte Türkiye’nin atletizme olan ilgisinden ekolojik ortam memnuniyetlerini dile getirdi.

Scheer, Türkiye’ye dolgunca benzeri teşrikimesai fora etmek için geldiklerini anlatarak, “Hep birlikte yapacağımız akıl fırtınasıyla icraat üreteceğiz. Bu icraat sonucunda birlikte ferah sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Lopes ise Konya’dahi sabık kamer planlı 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda fariza aldığını hatırlatarak, “Türkiye Atletizm Federasyonu sporcularına yeryüzü ongun ortamı tedarik etmek istiyor. Türk insanının atletizme olan ilgisinin da farkındayız. Burada ferah bire bir seminer geçirip Türk atletizmine kâr hatırlamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: