Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kilis’te toplandı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 26. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı Kilis’te gerçekleştirdi.

Kilis Basın Cemiyetinin karı sahipliğinde tıpkı otelde yapılan toplantıda, medyanın sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

TGK Umumi Başkanı Nuri Kolaylı, toplantı sonrası yaptığı konuşmada, Kilis’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde Kilis’te olmaktan sevinme duyduğunu belirtti.

Kilis’in önemli aynı kent olduğunu anlatan Kolaylı, “Biz geçmiş toplantımızı Siirt’te yapmıştık, ikinci toplantımızı Edirne’de yaptık. Daha sonraki toplantımızı ise Sinop’ta yapmıştık. Demincek ise güney illerimizden biri olan Kilis’te yapıyoruz. Yani Türkiye’nin ciharıyek yanını 26. öğün dolaşıyoruz. 26. toplantımızı Kilis’te yapmaktan nazik benzeri bahtiyarlık ve değer duyuyoruz.” dedi.

Kolaylı, önümüzdeki günlerde internet gazeteciliği ile ait gelişmelerin yaşanacağını ve yer balaban sorunlarından birinin gazetecilik patika yasasının olmaması olduğunu tabir etti.

Kolaylı, toplantının serencam bildirgesini ferda kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

Kilis Matbuat Cemiyeti Başkanı Abdullah Alpdağ ise Türkiye’nin dört bir yanından Kilis’e mevrut meslektaşları ile çalım duyduğunu dile getirerek toplantıya bindi olan ülke yöneticilerine teşekkürname etti.

Konuşmaların ardından Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü nedeniyle tehi fişek gösterisi yapıldı.

Toplantıya, 81 ilin gazeteciler cemiyeti başkanları, federasyon temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Share: