Tuşba Belediyesinden ‘Yaz Kursları Kapanış Programı ve Çocuk Şenlikleri’ etkinliği

Van’ın Tuşba Belediyesi, 24 farklı branşta açtığı yaz kurslarına katılan çocuklar ve gençler amacıyla ‘kapanış ve çocuk şenlikleri’ programı düzenledi.

Tuşba Topluluk Hayat Merkezi’nde türlü branşlarda açılan kurslara katılan kollar ve gençler, ayrımsız yandan yaz tatili süresince öğrendikleri hünerleri sergilerken, tıpkısı yandan dahi itmam sevincini yaşadılar. Kurs öğretmenlerinin verdiği mini dinleti ile başlayan programda; minik öğrenciler yüzlerini boyayıp palyaçolar eşliğinde eğlendiler. Hacivat-Karagöz temsil oyununu izleyen minikler, halat çekmece yarışı yaptılar.

Planlı yarışmalara katılan öğrencilere çeşitli hediyeler veren Tuşba Belediye Reisi Salih Akman, Van’ın bildirme fazla canlı nüfusa cemaat olan ilçelerinden biri olduğunu belirterek, “Gençliğe envestisman geleceğe yatırımdır. Sözünün ışığında geleceğimizin teminatı olan gençlere ve çocuklara rastgele devir destek olduk ve olmaya de devam ediyoruz” dedi.

Katılımcılara muhtelif ikramların dağıtıldığı programda; saz kursuna katılan kursiyerlerin verdiği konserde dallar ve gençler, söylenen bir birinden iyicene şarkılar eşliğinde raks ederek gönüllerince eğlendiler. Düzenlenen programa Tuşba Belediye Reisi Salih Bozulmamış’ın yanı sıra gâh ünite müdürleri ve veliler katıldı. – VAN

Share: