Tütüncü, çölyaklı ailelerle buluştu

Uşak Çölyak Derneği ve Antalya Çölyak Derneği ile “Bi Dilim Kafe”dahi planlı kahvaltı programında buluşan Dağ Belediye Reisi Melik Tütüncü, “Sizlerin sağlığını haddinden fazla önemsiyoruz. Bunun üzere özellikle çölyak aileleri başlamak için, zinde beslenmeye ilgi fail bütün hemşerilerimizin ulaşabileceği glütensiz ürünler istihsal tesisimizi hayata geçirdik.” dedi.

Nişan Belediye Reisi Melik Tütüncü, Yardımcı Çölyak Derneği, Antalya Çölyak Derneği ve çölyaklı ailelerle bire bir araya geldi. “Bi Epizot Kafe”üstelik düzenlenen kahvaltıda, çölyaklı ailelere Acı Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı Glütensiz Istihsal ve Koca Tesisi’nde üretilen mahsulat izzetüikram edildi. Başbuğ Hakan Tütüncü Uşak Çölyak Derneği’ni ve çölyaklı aileleri Nişan’birlikte ağırlamaktan periferi duyduğu mutluluğu dile getirdi. Antalya Çölyak Derneği Başkanı Kağan Yılmaz’ın birlikte katkılarıyla geçtiğimiz günlerde Cebel’bile glütensiz üretim tesisi açıldığını bildiren Başkan Tütüncü, “Başta çölyak aileleri başlamak amacıyla, dosdoğru beslenmeye ilgi fail bilcümle hemşerilerimizin ulaşabileceği glütensiz ürünler istihsal tesisini hayata geçirdik. Tesisimizin açılışını glütensiz alaca aş etkinliğiyle gerçekleştirdik. Zaman sizlere sunduğumuz glütensiz ürünlerde tesisimizin imalatıdır. “diye konuştu.

Cebel İlçesi için da misafirlere bilgelik veren Başbuğ Tütüncü, Antalya’nın özlük namına bildirme nazik ilçesi olan Kepez’in kısaca 700 bin erkek oranına sahip olduğunu ve tendürüst erkek oranının oldukça faziletkâr olduğunu söyledi.

Dokumapark’ı anlattı

Kahvaltının arkası sıra misafirlerin gezeceği Dokumapark karşı dahi vukuf veren Başkan Tütüncü, “Dokumapark, dünya çapında iftiharımız olan ve Avrupa Konseyinden hediye kayran, Türkiye ortamında haddinden fazla mefret ayrımsız proje… Antalya’nın eski Iğ Yapı Fabrikasının hiçbir binasını yıkmadan, bütün binaları geçmişinden koparmadan restore ederek geleceğe taşıdık. Dünya’nın sunu varlıklı oyuncak müzelerinden birisini burada göreceksiniz. Yeryüzü yenisi 28 yaşında bildirme eskisi 280 yaşında olan birlik 14 bin oyuncak çocuklarımızı bekliyor. Dokumapark içerisinde 13 modül müzemiz var. Kütüphanelerin bizim için çok ayrı tıpkı önemi bulunuyor. Çocuklarımız fena hâlde mekanlarda ve imkanlarda öğrensinler istiyoruz. Harika bire bir bala kütüphanemiz bulunuyor. Çocuk kütüphanemizin yanında de 1930 benzeşim Türkiye Cumhuriyetinin önceki şimendiferi olan buharlı treni göreceksiniz. O treni çürümeye terk edilmiş bire bir şekilde bırakıldığı Yardımcı ilinden getirttik. Arkasına adamakıllı aynı vagon yerleştirdik. Geçmiş Katar Kütüphane oldu. Sonraları bir istasyon binasıyla çocukların şanlı aynı şekilde ayakyolu geçirdikleri, hocaların işlik çalışmaları gerçekleştirdiği bire bir yetişek yuvası oldu. Bir orman kütüphanemizde bulunuyor. Şehrin mecmu merkezinde kuş sesleriyle çam ağaçlarının içerisinde oksijeni bol şanlı ayrımsız kütüphanemiz var. Dokumapark Antalya’birlikte denetimleyeceğiniz bir nice güzelliği aynı arada sunuyor. Buraların sahipleri sizlersiniz ve kendinizi evinizde üzere hissedin. Domuzuna bir dönme geçirmenizi diliyorum” dedi. – ANTALYA

Share: