Uganda Cumhuriyeti Çevre ve Kentçilik Bakanlığı yetkilileri Elazığ’da

Uganda Cumhuriyeti hükümeti celal büyükleri, Elazığ Şehremini Atmaca Şerifoğulları’nın anlayış projeleri ortada vadi alan Coğrafi Vukuf Sistemleri Projesi için hikmet almak üzere Elazığ’a geldi.

Elazığ Belediyesi Bilgelik İşlem Müdürlüğü marifetiyle ağırlanan Uganda Cumhuriyeti Enfrastrüktür Geliştirme Müdürlüğü Şehir Fiziksel Planlama Uzmanı Kayom Wilson, Uganda Cumhuriyeti Maliye Planlama ve Iktisadi Kalkınma Bakanlığı Mümessil Ekonomisti Moses Ssanko, Uganda Cumhuriyeti Ulusal Planlama Otoritesi Kentsel Geliştirme Encümen Üyesi George Wiliam Bwanga ve Uganda Kentsel Yönetimler Derneği Umumi Sekreteri Alfert Ogwang Ogwang önce yerine Elazığ Belediyesi’ni ziyaret etti. Elazığ Belediyesi Hikmet İşlem Müdürlüğünde yapılan icraat için bilgelik kayran Ugandalı gök bilimi daha bilahare Elazığ Belediyesi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kurultay Merkezine geçerek Coğrafi Bilgi Sistemleri projesi ile ilgilendiren sunumu dinledi.

Rüstempaşa Mahallesi ve Muasır Mezarlıkta düzlük çalışmalarını durumunda inceleyici gök bilimi daha sonraları Harput’ta Elazığ Belediyesi eliyle yapılan ve yapımı devam fail projeler başta koyulmak amacıyla Harput’un tarihi yerlerini gezdi. Uganda heyeti, son namına Harput Müzik Müzesi’nde Kürsübaşı programına katılarak doyasıya eğlendi.

“Elazığ’ı afi nüsha almaları haysiyet ve kurum verici ayrımsız olay”

Elazığ Belediyesi Bilgelik İşlem Müdürü Misyon Akil Baliğ, Elazığ Belediyesinin çokça eşsiz konuklarının olduğunu belirterek, “Eren şehrimiz Elazığ’a Uganda Cumhuriyeti Mekân ve Kentçilik Bakanlığı yetkilileri geldiler. Elazığ Belediyesi, bilindiği amacıyla yaklaşık 1 yıldır Fikirli Site Uygulamaları üstünde alçak ayrımsız mücahede yapıyor. Yapılan bu emek ile şehrimizin henüz yaşanılabilir henüz gönençli bire bir site olmasını insanların henüz kıytırık bilgilere ulaşabilmesini hedefliyoruz. Bu minvalde Uganda Cumhuriyeti Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri şehrimize gelerek Elazığ’birlikte yaptığımız Fikirli Şehir Uygulamaları hakkında bilgi kabul etmek ve kişi ülkelerinde infaz etmek amacıyla ayrımsız musahabe gerçekleştirdiler. Afrika ülkesi olan Uganda Cumhuriyetinin burada Elazığ’ı nümayiş model alarak özlük bünyesinde bu zümre çalışmaları düzenlemek istemesi Elazığ’ımız için öz saygı ve gurur verici ayrımsız görüngü. Bu minvalde de bizler şehrimize bu hizmetleri kazandıran, bu yolu açan ve bu yolu destekleyen Şehremaneti Başkanımız Delicesine Şerifoğulları’na teşekkür ediyorum. Uganda’dan ziyaretimize gelen konuklarımıza üstelik kandırıcı geldiniz diyorum” diyerek konuştu.

Uganda heyetinden Başkan Şerifoğulları’na tebrik kartı

Uganda Cumhuriyeti Enfrastrüktür Geliştirme Müdürlüğü Şehir Fiziki Planlama Uzmanı Kayom Wilson ise Elazığ Belediyesini emsal uray seçtiklerini rapor ederek, “Bizleri Elazığ’a çağırma ettiğiniz amacıyla haddinden fazla teşekkür ederiz. Uganda Cumhuriyeti Kasaba ve Kentçilik Bakanlığının benzeri delegasyonu olarak burada bulunmaktayız. Mekân ve Şehircilik Bakanımızın dahi burada bulunması gerekiyordu ancak aynı sebepten âlem burada olamadı. Elazığ Belediye Başkanı Atmaca Şerifoğulları’nı hakeza adamakıllı ayrımsız proje yaptıkları için tebrik ediyorum. Burada aldığımız bilgilerle ayrımsız projeyi Uganda’de bile yapmayı planlıyoruz. Antrparantez hem Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına hem birlikte Uganda Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Türkiye ile bayındır gidiş-vürut sağlamamıza cevaz verdiği üzere teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu. – ELAZIĞ

Share: