ULUSKON Başkanı Atasoy’dan Azerbaycan Büyükelçiliği’ne ülfet

Arsıulusal Yatırım ve İş Dünyası Konfedarasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Defans Komitesi (IHRDC) İyi Akıl Elçisi Kibarlık Emine Atasoy ve beraberindeki yıldız bilimi Azerbaycan Büyükelçiliği’ni konuşma etti.

Ziyaret kapsamında ikili, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ithalat, dış satım ve yatırım konularını ele aldı. Ziyarette Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Mammado,”Azerbaycan ve Türkiye askeri anlamda tıpkı oldu. Askerler birbirlerinden eğitim gördüler. Askeri birlikteliğin dışında enerji, nakliyat, ekincilik, sanayii, turizm ve birçok sektörde iki ülke birlikte ilerliyor. Tehlikeyi menetmemiz gerekiyordu. 50 askerimiz şehit oldu. Vatanları uğruna canlarını feda ettiler. Yerey, şayet için ölen varsa vatandır. Azerbaycan coğrafi anlamda kocaman tıpkısı nahiye ve zinde ayrımsız devlet. 200’den çok koca Karabağ bölgesindeki mayınlardan dünya hayatını kaybetti dolayısıyla kendimizi savunmak zorunda kaldık. Türkiye’yi bile seçkin ant yanımızda hissediyoruz, Azerbaycan Halkı kendini doksan dört milyon sayıyor. İki ahi mutluluk adına yemeden içmeden askeri açıdan değil benzeri zamanda hesaplı açıdan de birbirimizi güçlendirdiğimize inanıyorum ve ULUSKON’un alelhusus ihracat, dış alım ve envestisman alanında sağladığı ve sağlayacağı hareket birlikleri bizim için haddinden fazla balaban” dedi.

‘ULUSKON’UN AZERBAYCAN ZİYARETİ İÇİN İLK ADIM ATILDI’

Komutan Atasoy burada yaptığı konuşmada, “Azerbaycan’ın acısını yüreğimizde hissediyoruz. Azerbaycan ile Türkiye kardeştir. Cenabıhak şehit ailelerine ve Azerbaycan’a sabır versin. Böyle şeylerin bir henüz olmamasını arzu ediyorum. Azerbaycan devletinin yeri Türkiye üzere farklı. Değme ahit yanınızdayız, olmaya üstelik devam edeceğiz. Mavera yandan Türkiye ile Azerbaycan arasında dış alım, dış satım ve yatırım alanındaki hisse senedi birliğimizi büyütmek istiyoruz. Şu süreçte değme bakımdan yanınızda oluşmak istiyoruz. İşbirliğimizi ilerletmek için yönelmemiz gereken konuları belirleyelim isterim. ULUSKON namına dış alım, ihracat ve envestisman anlamında dünya çapında bir nice işe imza attık. Birlikte çok sunturlu amal yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Komutan Atasoy andıran zamanda, Büyükelçiliğin düzenleyeceği tıpkısı izlence ile alay malay ULUSKON heyeti yerine Azerbaycan’ı sahne olmak istediklerini belirtti. Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov, ULUSKON heyetinin Azerbaycan ziyareti üzere tıpkı program oluşturmaktan memnuniyet duyacağını ve Türkiye ile yapılan çalışmaları istikbal düzeye taşımaktan mutluluk duyacağını rapor ederken, ziyaretten belde Umumi Başbuğ Atasoy’a ve heyete teşekkürlerini sundu.

Share: