Vali Demirtaş, Gençler Arası Firez ve Konferans Yarışmasında liyakatli olan gençlerle görüştü

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Çoluk Çocuk Arası Firez ve Konferans Yarışması’nda temsil kategorisinde Türkiye birincisi olan gençleri akseptans etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, 7 Aralık’ta ses, koşma okuma, piyes ve bilgelik yarışması kategorilerinde gerçekleştirilen Gençler Arası Ekin ve Müzakere Yarışması finalleri Ankara’dahi düzenlendi.

Tiyatro, münazara ve bilgelik yarışması kategorilerden toprak birincileri olarak Mardin’den katılan lise ve üniversiteli gençler, 7 bölgedeki yarışmacılar ortada seyretme kategorisinde Türkiye birincisi olmayı başardı.

Vali Mahmut Demirtaş, yarışmadan birincilikle Mardin’e dönen gençleri kabul ederek elde ettikleri başarılardan periferi kutladı.

Kendisini müzakere eden gençleri tebrik kartı fail Demirtaş, gelişigüzel devir gençlerin yanında olduklarını söyledi.

Büyüme ve kalkınmanın geleceğin teminatı olan gençlerle olacağını aktaran Demirtaş, “Çoluk Çocuk bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi teslime edeceğimiz donanımlı gençlerin yetişmesi için eğitim, spor ve firez ilkin oluşmak üzere herhangi bir alanda gençlerimizin yanındayız. Onların birinci yerine yaşadıkları mutluluğu görünce biz henüz üstelik mutlu olduk. Temas birini değişik tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Deneyimsizlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Beytullah Bağlanak ve gençler bile kendilerine sunulan desteklerden belde Demirtaş’a teşekkürname etti.

Share: