Vali Taşbilek’in karye ziyaretleri bitmeme ediyor

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları durumunda geçindirmek, ülkü ve talepleri uygun vira etmek ve vatandaşlarla bir araya karışmak üzere sürdürdüğü köy ziyaretleri çerçevesinde İkisu Vadisi’nde bulunan 14 köyü mülakat etti.

Ilbay Taşbilek, beraberindeki heyetle İkisu vadisinde vadi kayran Merkeze mecbur Mescitli, İkisu, Övündü, Demirkaynak, Dibekli, Gümüşkaya, Hasköy, Boyluca ve Karamustafa köyleriyle Torul ilçesine bağlı Bahçelik, Arılı, Kalecik, İnkılap, Günay köylerini görüşme etti.

Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla bir araya mevrut Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini dinleyerek yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi üzere istek verdi.

Muhtarlardan ve vatandaşlardan köylerinde kâin züğürt, babasız, yaşlı, mağdur ve muhtaç eş ve bireyleri mutlaka kendilerine bildirmelerini isteyen Vali Taşbilek, gittiği köylerde yanına mevrut, kendisini karşılayan çocuklarla sohbet edip, oyuncak bağış etti, köylerde aktif kadınların ilettiği taleplerin ise ivedilikle yapılmasını istedi.

Karye ziyaretleriyle ait değerlendirmede mevcut Ilbay Taşbilek, “Karye ziyaretlerimiz çerçevesinde zaman Torul ve dalan ilçemizin köylerindeyiz. Köylerimizde başta muhtarlarımız görünmek amacıyla, köylerimizin değerli sakinlerine bizlere gösterdikleri ev sahipliklerinden dünya teşekkür ediyorum. Zaman üstelik bu mesai çerçevesinde 14 köyümüzü musahabe ettik. Bu çalışmadaki amacımız köylerimizi durumunda görebilmek, vatandaşlarımızla hasbihal edebilmek, sorunları yerinde görebilmek, çözümleme edebilmek, istişarede bulunmak, yaptığımız işleri durumunda strateji edebilmek ve vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları en acul şekilde lacerem çözebiliriz bunun çabasını izah etmek” dedi.

Ilbay Taşbilek’e ziyaretlerinde Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Umumi Meclisi Başkanı Mehmet Güvenli Erdoğdu, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Ekrem Akdoğan, Umumi Kâtip Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Umumi Meclisi üyeleri, İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği Başkanı Tacettin Üçel, Köylere Hizmet Sevk Birliği Komite Üyesi Söğütağıl Muhtarı Serdar Çağ Balaban ve ayrıksı gelgel yetkilileri haremlik etti. – GÜMÜŞHANE

Share: