Van, Muş ve Hakkari’de içtimai ev projesi üzere başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin genişlik iri sosyal basamak projesi kapsamında Muş ve Hakkari’üstelik vatandaşların banka şubelerindeki müracaat hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 konut yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’bile sülale sahibi girmek isteyenler Ekincilik ve Halk Bankası şubelerine başvurdu.

Halk Bankası Muş Şubesi önünde bekleyenlerden Mehmet Şamil Kök, TOKİ vasıtasıyla yapılacak toplumsal konut projesine ilginin okkalı olduğunu söyledi.

Gerçek, “Bu proje vatandaşların icar öder kabilinden eş sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin alelhusus ensiz gelirli ailelere, gençlere, engellilere hakeza benzeri içtimai hane projesi hayata geçirmesini şişman tıpkı kıvançla karşıladık. Ben dahi bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın hakeza benzeri proje ile vatandaşın karşısına çıkması alelhusus gençlere kota ayırması bizleri mutlu etti. Teşekkürname ederiz. İnşallah kalburüstü peki.” diye konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda bulunmak üzere vezneci uğrunda beklediğini dile getirerek, “Biz gençlere bu fırsatı verdiği için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Çokça güzel ayrımsız fırsat. İnşallah dizge bundan yararlanır.” dedi.

Ekincilik Bankası Hakkari Şubesi önünde bekleyen Hasan Dayan da söz konusu projenin kiracı olanlar üzere akla yatkın olduğunu belirterek, “Bankalarda çokluk var. Tığ da müracaat üzere tam bekliyoruz. 3+1 daire amacıyla başvuracağım. Adıma göz çıkmasından umutluyum. Tığ projeden memnunuz. Zira kiralar arttı. Bu sayede ocak sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan da planlı projenin kendilerine domuzuna aynı imkan sunduğunu anlatım ederek, bu zümre projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: