Van’da istişare özne HDP’li Pervin Buldan partililere seslendi: Seçimlere iki ittifakla giriyoruz

Van’birlikte 1 Eylül Acun Barış Günü zımnında Kazım Karabekir Caddesi’ndeki Musa Anter Parkı’nda planlı mitinge, HDP Eş Umumi Başkanı Ülker Buldan, HDP nahiye milletvekilleri, parti yöneticileri, Sivil Topluluk kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Mitingin düzenlendiği alanda polis barikatları kuruldu, mevrut vatandaşlar ise iki ayrı arama noktasından geçtikten sonradan alana makbuz.

“SEÇİMLERE İKİ İTTİFAKLA GİRECEĞİZ”

Kürt sanatçılarının söylediği Kürtçe şarkılar eşliğinde halayların çekildiği mitingde konuşan HDP Âdem Umumi Başkanı Buldan, barışın refah ve erinç anlamına geldiğini bildiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Koca ittifaklarımız var. Emek ve Hürriyet ittifakı ayrımsız tarafta. Ayrıksı taraftan dahi Kürtlerin ittifakı. Yani seçimlere hem Türkiye soluyla gelişigüzel, yani Mücahede ve Özgürlük ittifakı. Ama tıpkı zamanda da Kürtlerin ittifakıyla bile seçimlerde hareketli ayrımsız iradeyle hep birlikte birlikte, baş başa, alay malay ve bu arada gireceğiz.

“HDP EŞ YAŞAMIN TEMİNATIDIR”

SELIM Parti’ye daha çok güle güle demenin zamanı gelmiş ve geçiyor. Sizlere bire bir kez henüz bu anlamda küçümseme veriyoruz. HDP bu ülkedeki halkların sesi, Türkiye halklarının sözü ve rengi olacak. HDP ortak yaşamın teminatıdır. Aynı nöbet daha kortej olsun. Hazar üzere bayram olsun, doğruluk üzere alay olsun, demokrasi amacıyla kortej olsun, kadınlar ve gençler amacıyla hezel olsun.”



Share: