Vatandaşlar yazdan kalma günün keyfini sahilde çıkardı

Vatandaşlar yazdan kalma günün keyfini sahilde çıkardı

BARTIN – Bartın’üstelik çekicilik sıcaklığının 22 derecenin üstüne çıkmasıyla birlikte vatandaşlar güneşli ve ısıdam havanın keyfini fark etmek üzere sahillere atak etti.

Bartın’birlikte hava sıcaklığı öğle saatlerinde 22 derecenin konusunda imdi. Vatandaşlar güneşli ve yunak havanın keyfini çakozlamak için sahillere atak etti. Gökçe bayrağa ehil İnkumu plajında yaz aylarını aratmayan görüntüler oluştu. 3 kilometrelik kıyı şeridi süresince gâh vatandaşlar reviş yaparken bazıları de kumsalda oturarak güneşli ve hamam havanın keyfini kitap okuyarak çıkardı.

Adamakıllı havayı okazyon olarak gördüklerini ve yürüyüşe çıktıklarını belirten Selami Karagöl, “Çok evire çevire bire bir dönem. 12’nci ayda okazyon bulduk şöyle tıpkısı gezelim dedik. Fırsatı değerlendirelim dedik. Evire Çevire tıpkısı meydan. Gezemeye geldik, dinlenmeye geldik. Bu mevsimde bu havayı bulunca kaçırmamak lazım dedik.” Dedi.

Eşiyle gelişigüzel sahilde kitap okuyarak güneşin tadını çıkaran Oğuz Faik ise, “Yani Fasıla ayında Karadeniz’birlikte Bartın’birlikte böyle aynı havayı bulunca eşimle fidan kalkıp sahile geldik. Kitaplarımızı de aldık yanımıza hem güneşin hem bile denizin mavisinin tadını çıkarıyoruz. Birazdan bile bu güzelliğin eşliğinde kitaplarımızı okuyup domuzuna tıpkısı geçenek geçireceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Share: