Vekil Kasapoğlu: “Kütahya şehir stadı projesinin çalışmalarına zaman itibariyle başlıyoruz”

– Bakan Kasapoğlu: “Kütahya şehir stadı projesinin çalışmalarına zaman itibariyle başlıyoruz”

KÜTAHYA – Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’ya yapılacak olan kent stadının temelinin bu yıl zarfında atılacağını söyledi. Bakan Kasapoğlu, “Kütahya site stadı projesinin çalışmalarına bugün itibariyle başlıyoruz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Ilbay Yüce Polat, DÜRÜST Öğür Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Ağırbaşlı Erenler, SELIM Fırka Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ve şehrin sair yetkilileri ile stadın yapılacağı Akkent Mahallesi’ndeki arazide incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası açıklamalarda mevcut Bakan Kasapoğlu, “Kütahyamızın yeni stadı, içindeki antrenman alanlarıyla, değişik spor salonlarıyla ve yanı başına mensur edeceğimiz spor alanlarıyla özellikle da saftirik sporu ihya noktasına bakım verecek. Projeyi zaman itibarıyla başlatıyoruz. Ustalık noktalarda hızlıca uzaklık alacağız. Stadyum Kütahya’mıza, bölgemize hitap edecek, yeni yıldızlar yetiştirecek, güzelce müsabakalara sahne olacak” diye niteleyerek konuştu.

Kütahya’ya yapılacak olan şehir stadının kapasitesi önümüzdeki günlerde belirleneceği tabir edildi.

Vekil Kasapoğlu, şehir stadı arazinin geçenlerde düz kayran Kütahya Akkent Ilişkin Yüzme Havuzu’nu de konuşma ederek, burada antrenman yapan sporcularla benzeri süre ahbapça etti.

Share: