Vekil Varank, 4 ili havi TİTDES Programı’nın sonuçlarını paylaştı Açıklaması

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’yi kapsayan Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği (TİTDES) Programı’nın sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

Varank, Twitter hesabından KOBİ’lere hususi geçmiş 6 ayı düşüncesiz ödemesiz envestisman ve finansman desteğinin sağlanacağı TİTDES Programı’nın sonuçlarına ilişik paylaşımda bulundu.

Bakan Varank paylaşımında, “Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’yi havi TİTDES Programı sonuçları açıklandı. Yatırımlar tüm gaz devam ediyor. 43 kudretli proje, 65,6 milyon lira özel sektör yatırımı.” ifadelerini kullandı.

Fırat Kalkınma Ajansının genel ağ sitesinde yayımlanan son duyurusuna bakarak, 2022 yılı TİTDES Programı ile mütenavip turizm olanaklarının çeşitlendirilerek, Yukarı Fırat Havzası turizm destinasyonunun geliştirilmesi, imalat sanayisinde rekabetçiliğin güçlendirilerek bölge ihracatının artırılması ve tarımsal üretimde im çeşitliliği ile verimliliğin artırılarak faziletkâr melfuf kızıl üretimin sağlanması amaçlanıyor.

11 proje sakıntı listede

Çevrim içi başvuruların alındığı izlence kapsamında sunulan projelerin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapıldı. 69 proje teklifi alınırken inceleme aşamasında muvaffakiyetli olup, beceri ve mali yorum aşamasına sabık 68 projeden 43’ü kerim kendisine kalburüstü bulundu, 11 proje de sakınma kendisine belirlendi.

Programla evcil aktörlerin “İmalat Sanayinde Kurumsallaşma ve İhracatın Geliştirilmesi”, “Üst Fırat Havzası Turizm Destinasyonu Geliştirilmesi ve Markalaştırılması”, “Tarımsal Üretimde Mülhak Kızıl Üretime Intikal” programları ile Uran Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün 2022-2023 teması yerine belirlediği “Genç İstihdamı” kapsamında, ajans vasıtasıyla ön fizibilitesi hazırlanmış envestisman konuları öncelikli olmak için bölgesel kalkınma açısından ehemmiyet haiz yatırımlara yönelik finansman desteği sağlanacak.

Share: