Yağız yollarında format

Karaca yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır sıklet gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım değişik istikametten iki taraflı sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde seçme iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma sair istikametlerden iki cepheli izin verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Yıldız-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin hizmet ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli devam ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları dolayısıyla İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım sair istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları sebebiyle erişim bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki taraflı cevaz veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamir ve katışıksızlık çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e büyüklüğünde Kastamonu-Çankırı istikametindeki salim tüpte ulaşım yegâne şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak ruh-elektronik sistemi bakım ve tamirat çalışması sebebiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma biricik şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Share: