Yalnızçam Ski Merkezi’nde kullanılmamış sezon için hazırlıklar tamamlandı

Doğu Rum, Karadeniz ve Kafkaslar’ın buluşma noktasında vadi düzlük Ardahan’daki Yalnızçam Kayak Merkezi zaman amacıyla zaman sayıyor.

Ardahan- Göle ve Ardahan-Ardanuç karaca yollarının kesiştiği noktada saha alan ve sarıçamlarla ciltli Yalnızçam Dağı’ndaki ski merkezinde kar kalınlığının yeterli kur ulaşmasıyla sezon açılacak.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner başkanlığında Vilayet derinti salonunda düzenlenen eş güdüm toplantısında Hususi İdare Kayak Merkezi Müdürü Halife Baydar mevsim öncesi vukuf verdi.

Öner, konuşmasında, Avrupa Birliği (SU) desteğiyle nesir edilen modern tesislerin gelişigüzel sezon olduğu kabil bu sezonda birlikte kayakseverleri ağırlayacağını söyledi.

Merkezin standartlarını yükseltilmesi için çalıştıklarını nâkil Öner şöyle devam etti:

“Yalnızçam Ski Merkezimiz hassaten evcil turistlerimizin ve yöremiz insanının iltifat ettiği, geçenek geçirdiği tıpkı saha. Ayrımsız zamanda ilimiz turizminin yüzü konumunda. Tığ dahi ilgilendiren kurumlarımızın yoluyla buranın şartlarını ıslah ve standardını yükselme gayretindeyiz. Yapılan hizmet ve yıpranmamış projelerle turizmde ilimizin adını civar plana çıkarmayı hedefliyoruz.”

Öner, güzeşte sezon rastgele tesisin tamamlanarak hususi teşebbüse kiralandığını, bahis konusu tesiste vatandaşların yeme içme üzere ihtiyaçlarını en fena hâlde şekilde giderecek bire bir mekan olduğunu anlatım etti.

Önceki sene sezonun sülale ayının başlarında açıldığını anımsatan Öner, “Pistlerin, telesiyej ve teleski hatlarının hizmet onarımlarını yaptık. Turistlerin ve kayakseverlerin burada emniyetli ayakyolu geçirmelerini keşfetmek için tedbirlerimizi aldık. Meydana gelebilecek kaymakamlık ve yaralanmalara karşı bile hazırlıklarımız tamamlandı.” şeklinde konuştu.

Share: