YANLIŞSIZ Parti’li İleri, Batman’da “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programına katıldı Açıklaması

DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Ömer İleri, geçmişe cemaat sâdır amma bire bir zamanda bile yüzünü geleceğe dönmüş tıpkısı tümen olduklarını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 seçimlerine bile canla başla hazırlanıyoruz.” dedi.

Batman’birlikte ayrımsız otelde düzenlenen “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programına katılan İleri, burada yaptığı konuşmada, YANLIŞSIZ Fırka teşkilatlarının gelişigüzel antlaşma sahada ve vatandaşının yanı sıra olduğunu söyledi.

Dünyanın yüce sınamalardan geçtiği bir süreçte Türkiye’nin bu sınamaları makul benzeri şekilde yönetmekle kalmayıp aynı zamanda yüzünü geleceğe dönebildiğini kaydeden İleri, 20 yılda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde SELIM Fırka hükümetlerinin millet namına çokça korkulu kazanımları hayata geçirdiğini belirtti.

İleri, şöyle konuştu:

“Vesayetin sonlandırılması, hürriyet alanlarının genişletilmesi, sağlıktan ulaşıma enfrastrüktür noktasında kırıcı atılımların hayata geçirilmesi, ihracat rekorlarının kırılması, milli eğitimde evrenselleşmenin sağlanması, terörle mücadelede yıpranmamış konseptlerin ortaya konulması ve bu istikamette de sükse elde edilmesi, yerli enerji kaynakları noktasında eskimemiş tespitlerin yapılması ve bu tespitlerin ekonomiye kazandırılması. Bunlar açık yelpazede elde ettiğimiz kazanımların yalnız bazıları. DOĞRU Fırka olarak geçmişe sahip çıkan ama tıpkı zamanda dahi yüzünü geleceğe dönmüş bire bir partiyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 seçimlerine dahi canla başla hazırlanıyoruz.”

Türkiye Yüzyılı’nın neye benzeyeceğini vira etmek üzere geçtiğimiz beş altı haftada yapılanlara bakılmasının ehliyetli olacağını aktaran İleri, “Türkiye Yüzyılı seziş toplantısının hemencecik akabinde milli uslu cihazımız olan Togg’u istihsal bandından indirdik. Yeniden strateji fail hafta dünyanın mahdut iri barajlarından Yusufeli Barajı’nın açılışını gerçekleştirdik. Kızılelma insansız kavga uçağımızın geçmiş uçuşunu yapmasına baş başa şahit olduk. Yerli erke kaynakları noktasında ise ahit geçmiyor ki sunturlu benzeri marifet almayalım.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin izleme fail değil izleme edilen tıpkı ülke olma yolunda güvenli adımlarla ilerlediğini anlatan İleri, bu gelişmelerin Türkiye Yüzyılı’nın neye benzediğini engelsiz gösterdiğini dile getirdi.

Güvenle yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren İleri, milletin ve bu coğrafyanın potansiyelinin yüksek olduğunu bildiklerini anlattı.

Reisicumhur Erdoğan’ın liderliğinde daha çok koşma vakti geldiğini tabir fail İleri, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’deki ihtilaf anlayışı Türkiye’nin yakalamış olduğu seviyeden çokça uzak.1950’lerden beri değişmeyen yöntemlerle ve taktiklerle, görüşlerle ve idrak dünyasıyla akım eden tıpkısı muhalefetle cebin karşıyayız. Yeri geliyor yapılan her çeşit yatırıma cebin çıkıyorlar. Yeri geliyor devletin yeryüzü büyük organlarına saldırmaktan kavrayışsız durmuyorlar. Bu milletin devlet kültürü ve geleneği noktasında bile maalesef zayıflık gösteriyorlar. Ortaya koydukları aynı vizyonun olmadığını, somut aynı hizmet iddiasının da olmadığını herhangi bir sabık çevrim gene gine yaşıyor ve görüyoruz.”

İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu karşı Küçük Asya 7. Esas Ceza Mahkemesince sunulan mahkumiyet kararına üstelik değinen İleri, “Daha bitmeme etmekte olan tıpkısı şiddet süreci üzerinden yapmacıklı benzeri mağdurluk algısı tevlit için gidildi. Hassaten bu düzme mağduriyet olgusunu Cumhurbaşkanımızın bir vakitler verdiği el erki mücadelesine benzetmeye kalkan ayrımsız zihniyeti de ibretle izledik. Maatteessüf Türkiye’üstelik bir ihtilaf anlayışı halen hayata geçemedi. Demokrasiler için ihtilaf olmazsa imkânsız bir prensip. Haddinden Fazla bile şanlı aynı ilke ve ferah işlediği sürece millete bakım edebilecek tıpkısı unsur. Ama Türkiye’deki tehalüf bu noktadan halen çok uzakta.” diye konuştu.

Toplantıya, MKYK üyeleri Orhan Miroğlu, Belgit Kayatürk, MKYK Sakıntı Üyesi ve DÜRÜST Tümen İnsan Hakları Başbuğ Yardımcısı Fatih Çiftci, YANLIŞSIZ Öğür Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bitlis Saylav Cemal Taşar, Diyarbakır Mebus Oya Eronat, Mardin Saylav Şeyhmus Dinçel, Muş Mebus Mehmet Sakıncasız Balkır, İl Koordinatörü Fikret Yıpranmamış ve Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gani katıldı.

İleri, kentteki programı kapsamında esnaf ziyaretinde üstelik bulundu.

Share: