Yardımcı evcil haberleri: Sivaslı Esnaf: “Taht Sistemiyle Yaşamıyoruz”

CHP Şehremaneti Başkanları Çalıştayı bugün Sivas’ta başladı.  Buğday pazarından göveri haline, terziler çarşısından Kepenek Caddesine kadar birçok yere revan astronomi esnafla kardeş kardeş ederek, yaşadıkları sorunları dinlediler. Sivaslı tıpkı esnaf, “Laf ile benzeri husus olmuyor. Değiş yiyecek. Taht sistemiyle yaşamıyoruz. Gelişigüzel molekül değişti. Imdi teknoloji devrindeyiz” dedi.

CHP’nin Sivas’ta düzenlediği çalıştay zaman başladı. Uray Başkanları Çalıştayı kapsamında yurdun ayrı ayrı bölgelerinden Sivas’a mevrut devlet, kaymakamlık ve mekân belediye başkanları, milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleri sabahleyin saatlerinde programlarına başladı.

“ABDULLAH ÖCALAN’IN MEKTUBUNU OKUTTULAR”

Esnafla mütekellim Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “6’lı masada ne biri bunların 10’birlikte biri büyüklüğünde PKK’yla beraber olsa hepsine terörist denir. Habur’u bunlar kurdu, Suriye’deki harekete kırmızı halıyı bunlar serdi, Osman Öcalan’ı bunlar konuşturdu, Abdullah Öcalan’ın mektubunu bunlar okuttu. Tek tanesinin çocuğu askere gidip bu yurt üzere ayrımsız mermi sıkmadı” dedi.

“PADİŞAHLIK SİSTEMİYLE YAŞAMIYORUZ”

Ziyaretler sırasında bire bir esnaf, “Esnaf bakımsız, gençler çöp tenekesi. Yaşlılar filhakika ‘tıpkısı ayağımız çukurda bundan sonrası bize ne’ diyor. Ego 33 yaşındayım, 2 çocuk babasıyım. Bu saatten sonradan benim beklentim çocuklarım. Bahis ile benzeri şey olmuyor. Değiş şart. Taht sistemiyle yaşamıyoruz. Temas molekül değişti. Imdi uygulayım bilimi devrindeyiz. Hakkımızda hayırlısı diyoruz” diye konuştu.

“BUGÜNE KADAR KAPIMIZI AÇMIŞ BİRİ DEĞİL”

Kırtasiye malzemeleri satan benzeri esnaf da, “Benim bire bir önerim bulunmayan ama dolgunca değiliz. Iktisadi yerine dolgunca değiliz, esnaf namına bereketli değiliz. Benzeri sürü çekimiz senetlerimiz var. Sivas Belediye Başkanımız ayrımsız güne aynı ahit kapımızı açmış biri değil. Bunu çap kendisine söylemiyorum. Çap bir insanım amma karşıt adına söylemiyorum. Tek derdimize sıkıntımıza çıkar yol olmadılar bu zamana kadar” dedi.

Share: