Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Alım, Kastamonu’daki kura çekimine videoteyp konferansla katıldı Açıklaması

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Hava, “Elan benzeri yıl de dolmadan 220 aktarılma kabilinden çok bodur bire bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimevi ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon sığmak için toplamda 2 üretimlik, 92 hisse senedi yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Çekicilik, güzeşte yıl Kastamonu’dahi meydana mevrut sel felaketinde mağduriyet yaşayanlar amacıyla Bozkurt ve Abana ilçelerinde ayrı ayrı düzenlenen kura çekilişi törenlerine, video konferans yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana mevrut selde dükkanların, hisse senedi yerlerinin ve uran alanlarının nazik beis gördüğünü anımsatan Hava, hasis sanayi inşaatları ile enfrastrüktür ve kasaba düzenlemesi projelerini 1 Teşrinievvel 2021’birlikte başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü yoluyla, düz tesliminin önce anından itibaren nazik ve koyu tıpkısı faaliyet yürüttüklerini anlatan Hava, şöyle devam etti:

“Elan tıpkı yıl de dolmadan 220 aktarılma kabil haddinden fazla gelişmemiş bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimevi ile 52 hareket yeri, Abana ilçemizde ise 40 hisse senedi yakışmak için toplanmış 2 üretimlik, 92 hisse senedi yerimizi tamamladık. Demin vakit bu sanayi sitelerimizin ad çekme çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı üstelik adım kadem doğrulama edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’dahi afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt verecek nitelikte mıhlı ve güvenli 1196 konutumuzun ve köy evlerimizin inşası daha çok tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çok yakından izleme ettiklerini da belirten Hava, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, baştan sona sizlerin beraberinde olacağız. Sanayi sitemizin, gelişim yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, türe sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine bereketli kazançlar sağlamasını temenni ediyorum.” dedi.Share: