Yeşilyurt’ta Bilardo Turnuvası çekişmeli geçti

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin familya sahipliğinde, Malatya ve mekân illerden 90 sporcunun katılımıyla dört dolaşma süren Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvası tamamlandı. Dereceye giren sporcuların ödülleri Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar’ında katılımıyla planlı dürü töreninde ikram edildi.

Yeşilyurt Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Malatya İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü ve Bilardo İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvası şişman aynı çekişmeye görüntü oldu. Çağdaş ve konforlu ortamlara eş Malatya İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Bilardo Salonunda dört aktarılma süren turnuvaya katılan 90 sporcu dereceye elde etmek için büyük tıpkı savaşım verdi.

Çekişmeli ve galeyan yoğun anlara manzara olan Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvasının final maçlarının peşi sıra bir numara Celil Atabey olurken, ikinci Misyon Saraka, üçüncü Dik Geneş, dördüncü ise Aykut Ertunç oldu.

Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Izole Bant Bilardo Turnuvasına katılan yekpare sporculara teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, dostluk ve centilmenlik içerisinde sabık turnuvada dereceye girenleri tebrik etti.

Malatya ve mekân illerden katılan 90 sporcunun müthiş rekabetine görüntü olan Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Izole Bant Bilardo Turnuvasına eş sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, “İl ve İlçe Toyluk ve Spor Müdürlüklerimiz ile Bilardo İl Temsilciliğimizle ortaklaşa düzenlediğimiz ve dört devir süresince şişman aynı çekişmeye görüntü olan bilardo turnuvamız, kentimizin sportif vizyonunun gelişmesine iri bire bir ulama sunmuştur. Organizasyonda emeği geçenleri özden kutluyorum. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımız aracılığıyla kentimize kazandırılan, çağcıl ve temiz alanlara erbap bilardo salonumuzdaki turnuvamızda hukuk kazanmıştır. Sporun esas ruhunda doğrusu tırsmak, bağlılaşım, lezzetli rekabet ve centilmenlik vardır. Bu anlayışı tıpkısı kez daha ortaya koyan bilardocularımıza teşekkür ediyorum. Kentimizin ve ilçemizin sportif manada henüz dahi güçlenmesi, eskimemiş tesislere ve organizasyonlara kavuşması zarfında bu asıl turnuvaların sayısını bütün gelişigüzel artıracağız. Kentimizin içtimai, kültürel ve sportif yönden tanıtımına iyicene tıpkı organizasyonla destek vermenin bile ayrıca gururunu yaşıyoruz. Malatya seçme antlaşma şişman ve degaje organizasyonlara sülale sahipliği yapacak ast yapıya, tesislere ve imkanlara sahiptir. Bilardo turnuvamız ile bile bunu benzeri yol elan yöre plana çıkarmış olduk. Sporun ve sporcunun yanında dinç ayrımsız şekilde durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çınar’ın konuşmasından sonradan dereceye girenlerin ödülleri sunma edilirken, çekilen hatıra fotoğrafıyla turnuvaya son verildi. – MALATYA

Share: