Yıpranmamış parklara MHP Genel Başkanı Bahçeli ve Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun isimleri verildi

Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından 2000 Evler Mahallesi ve Güzelyurt Mahallesi’ne yapılan eskimemiş parklara, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli ve rahmetli çarkıt BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi verildi.

Nevşehir Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, 2000 Evler Mahallesi MEDAŞ İşletme Müdürlüğü binası yanında ve Güzelyurt Mahallesi’ndeki Gazi Caddesi üstünde yapımına aynı müddet önce başlanılan parklar tamamlandı. İçerisinde kollar üzere baziçe grupları ve mahalle sakinleri için kauçuk dayanç yürüyüş yollarının bulunduğu parklara çeşitli türde yüzlerce ağaç dikimi gerçekleştirildi. Yapımı tamamlanan parklardan 2000 Evler Mahallesi MEDAŞ İşletme Müdürlüğü binası yanındaki parka MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli’nin, Güzelyurt Mahallesi Gazi Caddesi üzerindeki parka ise 2009 yılında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden rahmetlik bozuk BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi verildi.

Kerem Bahçeli ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun isimlerinin vadi aldığı tabelalar Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince parklara yerleştirilirken önümüzdeki günlerde bu parklar üzere küşat töreni düzenleneceği bildirildi. – NEVŞEHİR

Share: