Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren korkulu sis, hayatı aksi yönde etkiledi.

Günlerdir aktif olan itici albeni ve fasılalı yağışların peşi sıra ilçede sabah saatlerinde sakil sis hareketli oldu. Trafiği damarlı etkileyen sis evire çevire görüntüler oluştururken, ara sıra vatandaşlar ise çökertme telefonuyla o ajanda fotoğrafladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere göre, ülkemizin yıldız ve şark kesimlerinin parçalı ve düzlük saha haddinden fazla bulutlu, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Kalabalık, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un batı ilçelerinin baran ve bora yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlanmış ve belirtik geçeceği tutum edildiği belirtildi. Sabah ve şeb saatlerinde Ölçülü Karadeniz’in iç kesimleri ile Gün Doğusu Rum’da düzlük vadi sis ve pus olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da kış mevsiminin kendini tüm gösterdiğini ifade fail Düşman Han, “Günlerdir Yüksekova’da hava baya soğudu. Imdi şita zamanı. Geçtiğimiz günlerde filhakika kar yağışı olmuştu, şu an dağlar karlar altındadır. Zaman sabahleyin saatlerinde işe gitmek üzereyken Yüksekova merkezinde okkalı sis hakimdi. Artık kar havası var” dedi.

Share: