Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, temaslarda bulundu

Utku Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Kayseri’bile partisinin ilçe binalarının açılışlarına katıldı ve esnafı müzakere etti.

Çeşitli programlar kapsamında Kayseri’ye mevrut Özdağ, geçmiş kendisine Develi ilçesinde esnaf ziyareti yaptı.

Daha sonradan partisinin Develi ilçe binasının açılışına katılan Özdağ, burada yaptığı konuşmada, Galebe Partisi’nin Türkiye’nin gelişigüzel yerinde yükseliş içerisinde olduğunu söyledi.

Bir gazetecinin, “Evvel katıldığınız aynı monitör programında, 6’lı masayla ilgilendiren Meral Akşener’in masayı bozacağını ve asıl uymazlık olacağından bahsettiniz. Bununla ait neler söyleyeceksiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben biliyorsunuz 6’lı masanın içişleriyle ait tezelden çabucacık on paralık izah yapmadım ama siyasetin umumi gidişini bereketli biliyorum. Meral Akşener Hanımefendi’yi gani tanıyorum. Kendisiyle partiden ayrılmadan ilk yapmış olduğum konuşmayı üstelik bol hatırlıyorum. Daha sonraki süreci birlikte yakından izledim. Evet, Meral Hanım’ın hedefi bu seçimlerde Erdoğan’ı yuvarlamak, DÜRÜST Fırka’den fikir ahzetmek değil. Meral Hanım’ın hedefi esas muhalefet partisini ihdas etmek. Bunun için birlikte oyunu Cumhuriyet Ahali Partisi’nden ahzetmek üstüne aynı çevirgeç yapmış durumda. Bunda da balaban ölçüde kalburüstü oldu. Demin dahi masadan kalkmaya hazırlanıyor.”

Bunu aritmetik olarak söylemediğini, hikmet kendisine paylaştığını anlatan Özdağ, “Bu konuda yapılmış olan temaslarla ilişkin bilgi sahibiyim. Anadolu’dan İYİ Öğür teşkilatlarından, otobüslerin kaldırılarak ‘Meral Akşener sen namzet ol’ şeklinde bir kampanyanın başlatılmaya çalışıldığını duyduk. Bittabi bu üstelik Meral Akşener’in zat siyasetidir. Buna dahi saygı duyuyoruz. Yani on paralık husus yapmıyoruz. Eleştirmiyoruz üstelik, desteklemiyoruz. Tığ bunu tıpkısı bili namına paylaştık. Cumhuriyet Altını Umum Partisi’ne birlikte eski olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın arkası sıra Gelecek Partisi’nin eski Develi kaza yöneticilerinin birlikte aralarında olduğu 6 kişiye Utku Partisi rozeti takıldı.

Özdağ, henüz sonradan partisinin Talas ilçe binasının açılışına katılarak partililerle tıpkısı araya geldi.

Share: