Zeydan Karalar’dan ortalığı karıştıran argüman: Ceyhan ve Yumurtalık’ı Adana’dan kopartmaya çalışıyorlar

Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, konuk olduğu domestik Koza TV’de Osmaniye’nin büyükşehir belediyesi vasfı kazanabilmesi için Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bu ile bağlanacağı iddiasını gündeme getirdi.

“BUNUN İÇİN HANGI FIYAT ÖDENECEKSE BİZ ÖDERİZ”

Bunu Adana Valisi Süleyman Elban’a bildirdiğini belirten Karalar, “Ceyhan ve Yumurtalık’ı Adana’dan kopartmaya çalışıyorlar. Yemin ederim bilcümle Adana’yı ayağa kaldırırız. Ceyhan’dahi dahi Mebiz’ta üstelik Adana’nın gelirine kilolu katkı koyacak yatırımlar yapılıyor. Taşımalık limanı gelecek, siz benim parçamı kopartıp Osmaniye’ye bağlayacaksınız. Bunu akseptans etmeyiz. Benim halkım bunu akseptans etmez. Bunun amacıyla ne denk ödenecekse biz öderiz. Saha yerinden oynar” ifadesini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA OLMUŞTUR

Karalar’ın anif sözlerinin arkası sıra Adana Valiliği’nden açıklama geldi; “Adanamızın ve Türkiye’nin gündeminde böyle tıpkı bahis yokken valiliğimize atfen yapılan bu izah, mutsuz ayrımsız açıklama olmuştur. Hizmet makamında olanların ululuk adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesi, bir üstelik vilayet makamının adının kullanılarak bu batıl konulara adalet kazandırılmaya çalışılması hem kusurlu hem bile kabulü mümkün değildir. Adana üzere bayrı benzeri şehirde alçak konuların konuşulması ve vatandaşın sorunlarının ruzname yapılması herkesin yararına olacaktır.”

Share: