6. Uluslararası Beyaz Vücut Kongresi, Antalya’da başladı

Beyaz Deri Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) tarafından planlı 6. Uluslararası Beyaz Ten Kongresi (UBEK), Antalya’de başladı.

Belek Turizm Merkezi’ndeki benzeri otelde gerçekleştirilen kurultay, salgın nedeniyle iki yıllık aynı aranın ardından baştan göz paydaşlarını tıpkısı araya getirdi.

BESD-BİR Başkanı Naci Kaplan, AA muhabirine, mesleğin ilmî veriler ışığında ilerlemesi amacıyla bu kongreyi düzenlediklerini söyledi.

Kongrede sektörün karşılaştığı problemlerin, yeniliklerin ve geleceğinin değerlendirileceğini anlatan Kaplan, “Kısaca 800 konuğumuz ve 32 ülkeden yabancı murahhas var. Ağız Ağıza ilmî bire bir kurultay olacak.” dedi.

6 Şubat’taki depremler dolayısıyla eksiksiz Türkiye’nin ızdırap yaşadığını, departman kendisine de depremzedelerin acılarını paylaştıklarını kaydeden Kaplan, depremin önceki anından itibaren ilişik çekicilik ve kuruluşlarla işbirliği süresince olduklarını anlattı.

Kaplan, “Bu yıl ön gösterim yemeği ve eğlenceyi depremdeki kayıplarımız dolayısıyla fek ettik, masrafları depremzedelere bağışladık. Ayrıca fasıl namına bu süreçte bölgenin beyaz zehir cilt ihtiyacını karşılamaya karar verdik, ait yetkililerle bile iletişim halindeyiz. Temas ahit pişecek yunak yemeklerde parafin vücut ihtiyacını birlik üyelerimizle karşılıyoruz ve karşılamaya bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Kaplan, gerekseme sahiplerine yönelik birlikte nakdi yardım bağışlarının devam ettiğini bildirdi.

Kongre, 5 Mart’ta sona erecek.

Share: