Ağrı ve Van’da 80 personelle kaçakçılık operasyonu

Dert ve Van’da 80 personelle kaçakçılık operasyonu

Operasyonda 7 hayat gözaltına alınırken, piyasa değeri kestirmece 2 milyon 150 bin TL olan gizlice gereç ve silah ele geçirildi

AĞRI – Dert ve Van’da 80 polisin katılımı ile planlı eş zamanlı kaçakçılık operasyonunda 7 can gözaltına alınırken, kestirmece 2 milyon 150 bin TL değerinde sinsice gereç ve silah ele geçirildi.

Veca İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü ekipleri, geriden geriye yollarla ülkeye getirilen cep telefonlarının Patnos ilçesinde piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine harekete geçti. Tespit edilen şüphelilere müteveccih 6 maaş takip ve emek sonucunda Balkı ve Van’da mecmu 14 adrese 80 personelin katılımıyla eş zamanlı ameliyat düzenlendi. Operasyonda A.Y., Ö.N., M.N., H.Y., M.İ., M.N.G. ve S.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramalarda ise yaklaşık 2 milyon 150 bin TL değerinde 255 sayı gümrük kaçağı telefon, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 skor blöf tabanca, 208 adet 9 mm tabanca fişeği, 102 nüsha av tüfeği fişeği, 10 sayı ses fişeği, 6 sayı kurusıkı tabanca fişeği, 1 nüsha IMEI kopyalama aparatı ve klonlama işlemlerinde geçer laptop ele geçirildi.

KOM Yazıhane Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerin arkası sıra Patnos Adliyesine gönderme edilen zanlılardan H.Y., Ö.N. ve M.İ. tutuklanırken, değişik 4 çirkin adli taharri amacıyla azade bırakıldı.

Share: