Ağrı’da 3 Mabeyin Dünya Engelliler Günü programı

Ağrı İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hasan Kökrek, 3 Fasıla Dünya Engelliler Haset dolayısıyla kurumda görev işleyen sakat personellerle tıpkı araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü derinti salonunda düzenlenen programa İl Milli Yetişek Müdürü Hasan Kökrek, Milli Yetişek Müdür Muavini Neriman Karakoç ve kurumdaki mânialı personeller katıldı.

Personellerle bire bir müddet arkadaşça yazar taleplerini dinleyen Kökrek,”Rastgele insanın mânialı adayı olduğunu söyledi. Yer iri engelin zihinlerde ve gönüllerde olduğunu tamlayan Kökrek,”Engelli vatandaşların hayatın rastgele alanında, kimseye eksikli olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri sunma ana insani haklarıdır. Erinçli ve sakıncasız ayrımsız topluluk oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın dahi toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Değme fırsatta onları kucaklayarak denk ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Özellikle ilimizde terbiye görmekte olan mânialı öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan mânialı bireylerimiz girmek üzere temas şeye rağmen bilcümle engelleri aşma azmine topluluk bilcümle özürlü vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü gönülden kutluyorum” dedi.

Programda gato kesiminin arkası sıra personellere çörek izzetüikram edildi. – AĞRI

Share: