Ağrı’da “Gailesiz Müteşebbis Buluşmaları” projesi

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Yetişek Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen “Zihayat Girişimci Buluşmaları” projesi Ağrı’da gerçekleştirildi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, talih genelinde yaptıkları girişimler ile sükse kazanmış tendürüst girişimcilerin, gençlerle aynı araya gelerek sükse hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Üniversite kampüslerinde anlatmaları amacıyla “Dinç Müteşebbis Buluşmaları” ünlü programını Dert’da hayata geçirdi.

Proje 31 Ilk Teşrin -15 Mabeyin 2022 tarihleri arasında Ağrı, Iğdır, Kütahya, Yardımcı, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Veca’da gerçekleştirilen programın ilk gününde, üniversitede eğitim bilimi gören 30 yabanlık canlı grup “Spor Girişimciliği 2030” temalı GÖK çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Dert İbrahim Çeçen Darülfünun Selçuki Derinti Salonunda düzenlenen programda, 6 Saatlik çalıştay böylelikle müteşebbis adayları gençler, yapmış oldukları girişimleri jüri üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Evren Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Umumi Heyet Başkanı Ateşin Dolanbay, Consubcon Genel Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Yağız ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini nâkil başarı elde fail girişimciler, gençlerden mevrut soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan genç girişimci adayları yargıcılar kurulu üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. takım üyeleri Yunus Solgun, Minnettarlık Kayacan, Medine Arslan ve Dilek Çınar yaptıkları” Jivelin ” adlı “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile yargıcılar kurulu tarafından Ağrı grup birincisi seçildiler.

Balkı Grup birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alemdar Şimşek vasıtasıyla takdim edildi.

Düzenlenen “Tüvana Müteşebbis Buluşmaları” programına; Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alemdar Parıltı, Veca Cahillik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti Kült, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Terbiye Şube Müdürü Gökmen Aslankılıç ve darülfünun öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: