Aileleriyle Kars’a gelen depremzede dallar dersbaşı yaptı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra aileleriyle Kars’a gelen öğrenciler, nakil oldukları okullarda dersbaşı yaptı.

“Asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin peşi sıra bulundukları illerden fehamet evet bile kendi imkanlarıyla aileleriyle kente gelen 150 öğrencinin, okul aktarım işlemleri yapıldı.

Yeni okullarında çanta ve kırtasiye malzemesinin bulunduğu ödül paketleri dağıtılan dallar, eğitimlerine başladı.

Sarıkamış Milli Yetişek Müdürü Osman Kızılok, Fevzi Yakalamak İlkokulunda eğitime başlayan depremzede öğrencilerle buluşmasında, Kaza koordinesinde ilçeye mevrut misafirler ile yetişek gören çocukların rastgele türlü ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Malatya’dahi aktif ve depremde evi hasar gören öğretim üyesi Mehmet Aslan ise eşi ve iki çocuğu ile Sarıkamış’ta muallimlik fail yakının evine yerleştiğini anlattı.

Her makule ihtiyaçlarının karşılandığını ifade fail Aslan, şunları kaydetti:

“Daha önce Sarıkamış’ı görmemiştik. İlçeyi çokça evire çevire buldum, değme çeşit imkanı var. Çocuklarımızın okula kayıtlarını yaptırdık. Kendileri bahtiyar, umarım o psikolojiyi gelişmemiş sürede atacaklar. Ister ekol yönetimi gerekse kaza namına iyi olsunlar her makule imkanı sağladılar. Bizler durumu ateş olanları düşünüyoruz. Biz burada rahatız ve güvendeyiz. Oylumlu olan füru, onlar üstelik burada çokça mutlu. İnşallah daha bereketli olacaktır. Bütün alay malay Türkiye adına ayağa kalkacağız, yaraları saracağız inşallah.”

Öğrencilerden Elif Aslan üstelik yeni öğretmenlerini ve arkadaşlarını haddinden fazla sevdiğini belirtti.

Share: