AK Tümen Grup Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, Osmaniye’de ana atma töreninde konuştu Açıklaması

SELIM Tümen Takım Başkanvekili Mahir Ünal, Türkiye’nin 70-80 almanak sıkıntılarını giderdikleri gibi bugünün sorunlarını birlikte çözeceklerini belirtti.

Ünal, Bostan Belediyesince yaptırılan Ahali Atlatmak Fabrikası’nın anne atma töreninde, kentlerin, memleketini dost ve hayalleri olan kişiler vasıtasıyla geliştirilebileceğini söyledi.

Şehremini İbrahim Temel’a çalışmalarından ufuk teşekkür eden Ünal, “Bütün alay malay bu ülkeyi ayağa kaldırma çabasının bire bir halkasıdır Bahçe, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana ve Gaziantep. İşte buralar, el ele vererek hem bölgesel hem birlikte ülkesel kalkınmayı sağlıyor.” dedi.

Ünal, Türkiye’birlikte 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Peki bu hükümetleri kim indirmiş? Budun iradesi üstünde vasilik kuranlar, ‘Kavim devleti yönetemez, devleti biz yönetiriz’ diyenler indirmiş. Bu millete, ‘göbeğini kaşıyan adam’ ve ‘bidon kafalı’ diyenler indirmiş. Ama demincek millet iradesi 20 yıldan beri birlik adına egemendir. Bundan rahatsızlar. Bundan hastalık erinçsiz olduklarını dahi biliyoruz. Tığ onlara diyoruz kim ‘Söz üstelik karar bile milletindir, iktidarı birlikte kavim belirler.’ Bizi, bu budun getirdi, yine bu milletin muazzez kararı götürür. Bugün hamdolsun bu ülkenin evlatları, milli egemenliğe topluluk çıkmıştır. 20 yıldan beri de kaza kaymakamlık, mahalle mahalle öz evlatlarının hizmetiyle yollarına devam ediyorlar.”

Ülkenin, mukaddema mesail zımnında “öğrenilmiş çaresizlik” yaşadığını rapor fail Ünal, Türkiye’nin bu durumdan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle kurtulduğunu aktardı.

“Evelallah milletimizi muhannete kadın dahi etmeyiz”

SELIM Fırka Grup Başkanvekili Ünal, artık 2005’in değil bugünün sorunlarının konuşulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin 80 almanak sorunlarını çözen egemenlik, bugünün sorunlarını çözer mi? Tamam. Evelallah 70-80 yıllık sorunları çözen, bugünün sorunlarını da çözer. Bundan tehlikesiz olun kardeşlerim. Tığ nerelerden çektik, ne sıkıntıları aştık. Çoluk Çocuk hatırlamıyorlar ama biz öğrenciyken, sarıklı ‘Çocuklar tebeşiriniz bitti, yarın tebeşir parası getirin’ derdi. Bir üstelik temas birimiz okula tek odun götürürdük. Hamdolsun, bugün evlatlarımız okula başladığında kitabı sırasının üstünde. Aptal tahtasından tablet bilgisayarına, gerekseme sahibi anneye, babaya gereken desteğin yapıldığı günlere eriştik. Bu, bu millete Rabbimin ayrımsız lütfu, nimeti.”

Dünyadaki Kovid-19 kaynaklı sıkıntıları Türkiye’nin birlikte yaşadığını aktaran Ünal, bu sorunları çözecek olanın birlikte Erdoğan liderliğindeki kadrolar olduğunu dile getirdi.

Idareci Ünal, rastgele ant milletin yanı sıra olduklarını vurgulayarak, “Tığ tartı yaşarız ama Allah’ın izniyle o sıkıntıyı yaşarken dertleri çözer, milletimizin boynunu birlikte eğdirmeyiz. Evelallah milletimizi muhannete eksikli üstelik etmeyiz.” dedi.

Konuşmanın arkası sıra fabrikanın temelinin atıldığı törene Ilbay Erdinç Yılmayan, DOĞRU Öğür Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Temel ile gayrı ilgililer katıldı.

Ünal, programın arkası sıra Bostan Belediyesini mülakat etti.

Share: