Ardahan’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlendi

Ardahan Valiliği Cumhuriyetin 99’uncu sene dönümü vesilesiyle resepsiyon düzenledi.

Resepsiyona Ardahan Valisi Hüseyin Öner eşi Zehra Mine Öner, Ardahan Garnizon Komutan Vekili Albay Veli Altınay, Belediye Başkanı Faruk Çipo, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Felaket, tören düzeni üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetlilerin katıldığı törende Cumhuriyetin 99’ncu yılı anısına çörek kesildi.

Törende konuşan Vali Hüseyin Öner, “Asra doğru tarihiyle milletimizin kültüründe güzel gerçeklik salan Cumhuriyet Altını, tarihimizdeki bildirme makro konsept ve ülfet değişimlerinden biridir.” dedi.

Ilbay Öner konuşmasına şöyle devam etti:

“Nazik Atatürk ve cebe arkadaşlarının bizlere güç ettiği bu iyicene yurt, âdemiyet onuruna sunu çok yakışan Cumhuriyet Rejimi ile süslendikten sonra bugünlere gelinceye kadar, ülkemiz sanayi, istihsal, turizm, sosyal hayat ve benzeri bir nice alanda çokça mefret gelişmeler kaydetmiştir. Cumhuriyet ve Demokrasimizin milletimize açtığı eskimemiş afak ve insanımızın gayretleri ile inşallah Avrupa de ve Acun dahi çok henüz aşkın saraka sahibi olacağız. Bize bugünlerin onurunu yaşatan Cumhuriyete sahip çıkıp, onun getirdiği değerlerin kıymetini bileceğiz, ati nesillere Cumhuriyet sevgisi aşılayacağız. Cumhuriyete ve Vatana hizmeti güzeşte herkesi, ilkin Devletimizin ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Atatürk kalkışmak amacıyla, birlik şehitlerimizi, rahmetle ve saygıyla ve tamam gazilerimizi minnettarlık ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Altını coşkusunu sizlerle paylaşmaktan, fazilet rejimi Cumhuriyetin aynı ferdi ve bu ülkenin bir vatandaşı olma onurunu taşımaktan büyük bir memnuniyet ve çekicilik duyduğumu anlatım ederek, Cumhuriyet Altını Bayramınızı bir öğün henüz kutluyor, hepinizi nazikâne selamlıyorum.” – ARDAHAN

Share: