Artvin Milli Yetişek Müdürü Acar, anaokulunu ülfet etti

Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Milli Ferman Anaokulu’nu musahabe etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenerek öğretmenlerle ayrımsız müddet kardeş kardeş fail Acar, yürütülen terbiye tedris faaliyetlerine ait bilgi aldı.

Enerjik, burada yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimi haddinden fazla önemsediklerini belirterek, araştırmalara göre ekol öncesi terbiye deneyimi cıvıl cıvıl çocukların hanay ve ekol başarılarının henüz erdemli olduğunu söyledi.

Bu anlamda devletin dal politikaları ve Milli Terbiye Bakanlığının stratejik planları doğrultusunda Artvin’dahi meslek öncesinde okullaşma oranlarının her sabık yıl elan birlikte arttığını dile getiren Çevik, bakanlığın okul öncesinde 5 yaş grubunda yüzdelik 100, 4 yaş grubunda yüzde 75, 3 gözyaşı grubunda üstelik yüzde 50 okullaşma hedeflerini görmek amacıyla olduklarını belirtti.

Artvin’üstelik 5 yaş grubunda adresleri tayin edilemeyen, ülke muhavvil dallar olduğunu kaydeden Acar, bu öğrenciler dışında 5 yaşındaki çocukların hepsinin okul öncesine devamının sağlandığını ifade etti.

Çevik, “Ayrıca köy dirim merkezlerindeki ana sınıflarında ve umum eğitimi kurslarında devletimizin kamu olanaklarını kullanarak çocuklarımızın zihnî, fiziki ve ruhsal gelişimlerini müzahir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meslek öncesi eğitimde aktif olduğumuzda tüm yetişek kademelerimizin henüz etkili olacağına inanıyoruz. Bizler bile bu kapsamda güçlü gelmek için elimizden mevrut cemi çalışmalarımızı yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: