Bayburt’un erdemli kesimlerinde kar yağışı etken oldu

Bayburt’un efdal kesimlerinde kar yağışı enerjik oldu

BAYBURT Bayburt- Trabzon sınırında kâin faziletkâr rakımlı yaylalarda kar yağışı faal oldu.

Kuraklığın güzel hissedildiği Bayburt kent merkezine aralık ayına gelinmesine karşın kar düşmezken Aydıntepe ilçesine ilişkin Trabzon sınırında kâin yaylalar de kar yağışı zemini beyaza bürüdü. Geceleri gelgel sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Aydıntepe ilçesine sınırlı Dumlu köyünde kar yağışı deli dolu oldu. Şita aylarında nüfusun genelinin şehre indiği köylerde geride kalan beş on aile hatır tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Öte yandan Meteoroloji 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmeye göre, nahiye genelinde hava modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeydoğu kesimleri ile Ardahan çevresinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği; sabah ve gece saatlerinde saha düzlük parmak hadisesi ile alay malay buzlanma ve külot olayı görüleceği oranlama ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede rüzgar şimal ve şarklı yönlerden hafif, kimi vakit ılımlı kuvvette esecek.

Gece sunma düşük çekicilik sıcaklığı sıfırın altında kalkışmak için; Bayburt, Erzurum ve Ardahan’dahi 1, Erzincan’da 2 paye namına kaydedildi.

Share: