BBP Umumi Başbuğ Yardımcısı Tevfik Muazzez: “30’uncu yılımızda sunu bir iki 30 milletvekiliyle katakulli edileceğimize inanıyorum”

BBP Genel Komutan Yardımcısı Tevfik Muazzez: “30’uncu yılımızda sunu beş altı 30 milletvekiliyle künde edileceğimize inanıyorum”

BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil: “HDP’yi de siyasal parti yerine görmüyoruz”

KOCAELİ – Kocaeli’dahi gerçekleştirilecek şişman miting öncesi açıklamalarda bulunan Büyük Irtibat Partisi Teşkilatlardan Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Tevfik Eren, “Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şişman Temas Partisi’nin 30’uncu yılında yeryüzü az 30 milletvekiliyle oyun edileceğine inanıyorum” dedi. BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil ise HDP’yi birlikte siyasi parti olarak görmediklerini bu sebeple onlarla gelişigüzel ilişkilerini olmadıklarını belirtti.

Nazik Bağlantı Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Tevfik Ermiş erte Kocaeli’birlikte gerçekleşecek miting öncesi basın toplantısı düzenledi. Kent merkezinde ferda gerçekleşecek mitinge tam Kocaelileri beklediğini söyleyen Tevfik Muazzez, “Divanımızın aldığı kararla 7 bölgede 7 miting yapacağız. İlkini Malatya’bile, ikincisini Denizli’bile yaptık. Üçüncüsünde inşallah Kocaeli’de on binlerce vatandaşımızın katılımıyla yapacağız. Bu miting Nazik Kontak Partisi ve Türkiye’nin geleceği açısından da haddinden fazla mefret. Bildiğiniz üzere 2023 seçimlerinde topluluk ittifakıyla alay malay seçimlere katılacağız. Seçimlere 7 bölgede yapacağımız mitinglerin etkisi dahi nazik olacaktır” dedi.

“Nazik Angajman Partisi’nin 30’uncu yılında en beş altı 30 milletvekiliyle olta edileceğine inanıyorum”

Iri Ilişki Partisi’nin 81 ilde ve 927 ilçede çalışmalarına devam ettiğini tamlayan Eren, “Şişman Bağlantı Partisi 2023 seçimlerinde zat kişi ve amblemiyle, cumhur ittifakıyla alay malay seçimlere girecektir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bildiğiniz amacıyla baraj sorunu kalmamıştır. İttifak yaptığımız partilerden rastgele biri yüzdelik yedi barajını aşınca diğer partiler de barajı aşmış oluyor ve seçimde kazanacak oyu aldığında saylav çıkartabiliyor. Nazik Bağlanak Partisi’nin 30’uncu yılında yeryüzü bir iki 30 milletvekiliyle desise edileceğine inanıyorum bu illerin başında de Kocaeli gelmektedir” diye niteleyerek konuştu.

“Göreve geldiğimiz günden beri yüzde 70 civarı bire bir artış yakaladık”

Hizmete girecek aşevi yardımıyla 3 bin öğrenciye kemirmek verileceğini ancak haris yerine mevrut vatandaşlarında ansız çevrilmeyeceğini anlatım eden BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil antrparantez Gezbe ilçesinde dahi 5 bin kapasiteli SERPMEK evi çalışmalarının bitmeme ettiğinin altını çizdi. Şengil, “Göreve geldiğimiz günden beri yüzdelik 70 civarı tıpkı artma yakaladık. Şu dakika 5 bin bandını geçtik bu bizim amacıyla önemliydi. Üyelerimizi örgensel yapmaya himmet ediyoruz yani data bulalım dahi uzuv yapalım haddinden fazla görünelim kabil ayrımsız kaygımız bulunmayan. Çünkü tığ bunları organik olsun, kadrolaştıralım ve teşkilatımıza katalım amacındayız üye çalışmalarımız ferah gidiyor elhak bunu üstelik ferda mitingde görürsünüz” şeklinde konuştu.

“Bizim HDP dışında seçkin partiyle sorunumuz yok”

Mitinge HDP dışında tekmil partileri çağırma ettiklerini belirten Şengil, “Bizim HDP dışında rastgele partiyle sorunumuz yok. HDP’yi de siyasi parti namına görmüyoruz o yüzden onlarla temas ilişkimiz imkânsız olamaz. Bunun dışında bilcümle siyasi parti liderlerini ego ev başkanlığı dönemimde da yaptığım bütün etkinliklere nida ettim. Aradıklarım var bugün arayacaklarım var ama katılırlar mı derseniz Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu ihtifal günümüze bile Kavim İttifakı’nın üç, dört partisi ortaklık sağlamadı. Ortaklık sağlayanlardan Tanrı razı olsun ama katılım sağlamayanlar HDP’ nin programlarına gidiyorlar buda bizi tasalı ediyor” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen programda; BBP Kocaeli İl Başkanı Metehan Küpçü, BBP ve Alperen Ocakları Kocaeli Koordinatörü Metehan Küpçü, BBP İl Başbuğ Yardımcısı Gökhan Aladağ ve Derviş Ocakları İl Başkanı Cüneyt Açık Deniz hazır bulundu.

Share: