Bilecik haberleri… Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 4 vukuf insancasına “Dünyanın Sunma Etkin Malumat İnsanları” listesinde düzlük aldı

Stanford Üniversitesi’nden bilgi insanlarının seçme yıl gerçekleştirdiği dünyanın yeryüzü deli dolu bili insanlarının sıralandığı listede Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden (BŞEÜ) 4 bilgelik insancasına kayran aldı.

BŞEÜ’den yapılan açıklamada, Stanford Üniversitesi marifetiyle yapılan ve 190 bini çok bilgelik insanının değerlendirmeye alındığı çalışmalarda kalifiye yayın sayısı, yayınların düz aldığı derginin etkisi, berat sayısı, yapılan gönderme sayısı, h-indeks, hm-fihrist, yazı sayısı ve gönderme düz makale sayısı kabil kriterlerin ele alındığı kaydedildi.

Dünyanın yer çalışkan veri insanları listesinin “Kariyer boyu bastırık” ve “2021 ağırbaşlılık sıralaması” yerine iki kategoride listelendiği belirtilen açıklamada, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Arslan ve Doç. Dr. Mutlu Işık ile Tababet Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Çağlayan’ın akademik çalışmalarıyla listede kayran aldığı bildirildi.

Prof. Dr. Beydemir, yaptığı mukayyet açıklamada, üniversitede yapılan ilmî çalışmaların ve bu çalışmaların sonuçlarından memnuniyetini tabir ederek, “Üniversitemizde yapılan değme nev bilimsel çalışmayı maddi ve manevi adına destekliyoruz. Bilimsel Araştırı Proje desteklerimizi gösterişli oranda artırdık. Önümüzdeki süreçte üniversitemizin adının daha sık ve daha kalifiye anılacağına inanıyorum. ‘Dünyanın Yeryüzü Hareketli Bilgelik İnsanları’ listesine girmeye hak kazanan akademik personelimizi kutlama ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: