Cizreliler Cumhuriyet İçin Yürüdü

Cizreliler Cumhuriyet İçin Yürüdü

Bir zamanlar Yıldırı Yandaşlarının destan gösterdiği Caddelerde Türk Bayrakları dalgalandı

Cizreliler Cumhuriyetin Coşkusunu Bayram Yürüyüşü ile kutladı

ŞIRNAK – Hendek-Barikat olaylarında yıldırı yandaşlarının kavga alanına çevirdiği caddelerde Cizreliler ellerinde Türk Bayrakları ve Meşaleler eşliğinde tabanvay Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyetin Kuruluşunun 99’uncu sene dönümü Türkiye’nin değme durumunda olduğu gibi Şırnak’ın Cizre ilçesinde birlikte heyecan içerisinde kutlanıyor.

Hendek ve Barikat olaylarında terör ve terör olaylarının sıklıkla yaşandığı Nusaybin Caddesi ve İdil Caddesi 50 Metrelik dev Türk Bayrağı ve Cumhuriyet Altını korteji ile renklendi. Cizre Kaymakamlığı vasıtasıyla Cumhuriyet’in 99. sene dönümü kutlamaları dahilinde meze yürüyüşü düzenlendi. Yafes Mahallesi Cizre Belediye binası uğrunda benzeri araya mevrut 7’den 70’e yüzlerce yaşama ellerine Türk Bayraklarını alıp meşaleler eşliğinde İdil Caddesine kadar yürüdü.

Kadın, Koca. Polis, Er, Korucu, Işyar, Ev Kadını, İş adamı, Öğretmen, Hekim. Manav, Etçi, Güzellik Salonu yüzlerce birey 50 Metrelik Dev Türk Bayrağı eşliğinde Cumhuriyetin Kuruluşunun 99’uncu Yıldönümünü heyecan içerisinde tabanvay kutladı. Tebrik Kartı güzergahı süresince Polis Zırhlı araçları bile siren çalarak neşeli kitleye bindi verdi.

Şehremaneti önünde başlayıp idil caddesinde sona aziz Cumhuriyet Altını Yürüyüşünün böylelikle canlı kütle ihtiram duruşu ve bağımsızlık Marşını okuduktan sonraları dağıldı.

Share: