DEAŞ terör örgütüne senkronik ameliyat! 10 dirilik gözaltına alındı

Ankara Itimat Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ yıldırı örgütü mensuplarından dijital materyallerele geçirildi. “Kazıma” yöntemiyle köylü getirilen görüntüler ve örgüte müzahir internet sitelerinde propaganda gayeli yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli icraat sonunda elde edilen videoları bir tane yegâne inceleyen duyum ve yıldırı polisi, örgüt içerisinde silahlı namına cümbüş yürüttükleri galiba ve elan önceki Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin kilitsiz küreksiz kimliklerini tayin etti. Harekete geçen polis güçleri ekipleri, Ankara’da durma fail 7 bed ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te ikamet eden ecnebi tabiiyetli 3 şüphelinin yakalanması amacıyla eş zamanlı cerrahi müdahale başlattı.

Şüphelilerin hacısı hocası gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda sayısal malzeme ve örgütsel dokümana ahali konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Savaş Bölüm Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: