ELAZIĞ’DA YAPILACAK 88 KONUTUN TEMELİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA ATILDI

ELAZIĞ’ın Keban ilçesinde yapılacak 88 toplumsal konutun temeli, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın VKS sistemiyle katılımıyla atıldı.

Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman toplumsal konut hamlesi olan İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Elazığ’ın Keban ilçesinde dahi yapılacak olan 88 konutun olduğu 17 el üzere planlı şişko anne atma törenine VKS sistemiyle katıldı. Ankara’birlikte yapılan törende, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Gelgel, Elazığ karışma 17 ile eş anlı adına canlı yayın bağlantılarıyla ana atma törenleri gerçekleşti. Elazığ’ın Keban ilçesindeki törene Vali Ömer Toraman, Belediye Başkanı Delicesine Şerifoğulları, Keban Kaymakamı Hasan Akbulut ile protokol üyeleri katıldı. Törende yapılan duanın peşi sıra konutların temeli atıldı.

‘ELAZIĞ’DA 1831 BASAMAK YAPILACAK’

Programdan sonra mütekellim Vali Ömer Toraman, Türkiye genelinde 250 bin ev kapsamında Elazığ’bile 1831 konut yapılacağını söyledi. Toraman, ‘Böylece daha evvel yapılanlarla bu kampanya döneminde yapılacak olan 1800 konutu topladığımızda Elazığ’da toplumsal basamak kendisine 6138 konuta erişmiş olacağız. İl merkezinde bu 250 bin ev kapsamında 600 göz inşallah yapılacak. Yurtbaşı beldemizde 79 ev yapılacak. İlçelerimize baktığımızda bile Ağın’üstelik 120, Alacakaya de 75, Arıcak’ta 105, Baskil’da 80, Karakoçan’da 188, Kovancılar’de 214, Palu’da 282 ve Keban ilçesinde 88 sunum bölük inşa edilmiş olacak. Bütün 1831 bölük henüz kazandırmış olacak. İlçemiz amacıyla bu 88 bölük majör tıpkı kazanım. Keban ölçeğini düşündüğümüzde evire çevire tıpkısı bakım, inşallah Kebanlı hemşerilerimiz evlerine taşındıklarında yararlanma edecekler dedi.

Share: