Giresunspor Asbaşkanı Ayhan, hedeflerini anlattı Açıklaması

Spor Kıç Süper Ligi ekiplerinden Bitexen Giresunspor’un asbaşkanı Ercan Ayhan, gelecek haftalarda alacakları bol yer sonuçları ve ortaya koyacakları güzel futbol sebebiyle Süper Lig’dahi ses getireceklerini söyledi.

Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sezona mebzul başladıklarını ve geçmiş 4 haftada 6 nokta topladıklarını belirtti.

Sabık hafta Yukatel Kayserispor karşısında aşınmış olduklarını anımsatan Ayhan, bunun üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Ayhan, Giresunspor’un bu zaman ligde daha büyük başarılar hedeflediğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Giresunspor umumi heyet olarak lige, ‘mutluluk sezonu’ parolasıyla girdik. Bu zaman bu parola ile ligde uğraş etmekteyiz. Büyük başarılar hedefliyoruz. Giresunspor, camiası, şehri, taraftarıyla, değme şeyi ile birlik, tamamiyet içerisinde bahtiyar bir sezon etmek istiyoruz. Süper Lig’deyiz ve bunun zevkini çıkartmak istiyoruz. Giresunspor ati haftalarda alacağı bol düz sonuçları ve ortaya koyacağı fena hâlde futbolla Süper Lig’birlikte ses getirecektir.”

Alıntı çalışmalarını sürdürdüklerini rapor eden Ayhan, birkaç güne kadar yıpranmamış isimleri kadrolarına katacaklarına dikkati çekti.

Hedeflerinin, birlik ve el birliği içerisinde uzun ayrımsız maraton olan ligi güzel yerlerde ilhak etmek olduğunun altını çizen Ayhan, “Zaman uzun benzeri maraton. Kategorik inişli, mezun zamanlar olacaktır. Galibiyetler birlikte alacağız, berabere kalacağımız maçlar dahi olacak, yenilgiler üstelik alacağız. Ama ilişki ve beraberlikle Giresunspor’a ehil çıkıp, bu sezonu da ligde kalarak tamamlayacağız.” diyerek konuştu.

Ayhan, ligin 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi günü sahalarında oynayacakları Arabam.com Konyaspor maçına ait de şu değerlendirmede bulundu:

“Konyaspor maçı el olacak. Rakibimiz hem zat sahasında hem bile deplasmanda çokça dolgunca futbol oynayabilen bire bir takım. Sabık hafta üstelik Fenerbahçe’yi yendiler. Buraya birlikte çok iddialı geleceklerdir. Bizim üzere takımın kim olduğu mefret değil. Tığ sahaya çıkıp 90 dakika savaşım ederek galip gelmeyi hedefliyoruz.”

Ercan Ayhan, yeşil-beyazlı taraftarlara, Konyaspor maçında takımlarına gereken desteği vermeleri çağrısında bulundu.

Share: