Gürer: “Temas Alanda Mevrut Zamlar Karşısında Memur ve Emeklilerin Beklentilerini Karşılayacak Tıpkı Sevap Gerçekleşmedi”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, herhangi bir alanda mevrut zamlar karşısında vazifeli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak bir sevap gerçekleşmedi” dedi.

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer, memur ve emekliye yapılan zammı geçkin TBMM Umumi Kurulu’nda değerlendirdi. Gürer, şunları söyledi:

“Memur ve emeklilerle ilişkin ücretlerine yapılan düzenleme bugün açıklandı ama manzara kırıklığı yarattı. Özellikle düşük mütekait maaşı alanlarının beklentisi arz beş altı minimum ücret düzeyinde ayrımsız mütekait maaşı olmasıydı. Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, değme alanda gelen zamlar karşısında vazifeli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak tıpkısı ecir gerçekleşmedi.”

“EKONOMİK KRİZDEN SUNU HADDINDEN FAZLA O KESİMLER ETKİLENDİLER VE MAĞDURİYETLERİ BITMEME EDİYOR”

“TÜİK verileriyle yapılan aranjman daha de yükseğe taşınarak onların mağduriyeti giderilebilirdi, o anlamda emeklilerin çarşıya, pazara, markete gidecek konumları iyileştirilebilirdi. Bu konuda düzenleme sağlanmaması onların üzüntülerini katladı çünkü konuşu krizden sunma haddinden fazla o kesimler etkilendiler ve mağduriyetleri devam ediyor. Düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ifşa etmek istedim.”

Share: