Hasan Duygusal Kültür Sarayı yenilendi

Altıeylül Belediyesi’nin Balıkesir’e kazandırdığı Hasan Duygusal Kültür Sarayı’nde tadilat ve restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Altıeylül’ün önce kültür merkezi olma özelliğini haiz Hasan Birey Kültür Merkezi, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla açıldığı günden bu yana birbirinden altın organizasyonlara aile sahipliği yapmaya bitmeme ediyor. Altıeylül Belediyesi, tıpkısı şehrin ihtiyacı olan zir çatı ve dip çatı hizmetlerinin yanında kültür-hanek faaliyetlerini da birer gerekseme adına görüyor ve bu ihtiyaca yanıt verebilmek namına dahi mütenevvi adımlar atarak bakım kalitesini arka seviyelere emisyon hususunda çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Altıeylül Belediyesi’nin hayata geçirdiği birçok seziş projesinden biri olan Hasan Birey Kültür Merkezi birlikte bu ihtiyaca yanıt verebilecek kapasitede birbirinden zer organizasyonlara ev sahipliği yaparak hars-nutuk anlamında Altıeylül’e bakım vermeyi sürdürürken, gerçekleştirilen ıslah çalışmalarıyla da bakım kalitesini artırarak faaliyetlerine yordam kesmeden bitmeme ediyor.

Başkan Orion: “Vatandaşlarımıza hizmet etmeye amade”

Elan önce toplamda 470 kişiyi bire bir anda mihman edebilen Hasan Duygusal Kültür Merkezi geçekleştirilen bakım, tamir ve hayal teşmil çalışmalarıyla alay malay toplamda 520 sevimli bire bir anda misafir edebilecek kapasiteye ulaştı. Arsıulusal Altıeylül Tülütabak Seyretme Festivali’ne de sahne olan Hasan Birey Kültür Merkezi, artırılan kapasitesi ve genişletilen sahnesiyle alay malay elan balaban organizasyonlara eş sahipliği düzenlemek üzere hazırlanıyor. Hasan Duygusal Kültür Merkezi’nin Altıeylül’bile firez-laf faaliyetlerinin merkezi haline geldiğini anlatım eden Altıeylül Belediye Reisi Hasan Avcı, “Altıeylül’ümüze kazandırdığımız eşsiz projelerden biri olan Hasan Birey Kültür Sarayı’miz açılışını gerçekleştirdiğimiz günden bu yana birbirinden nadir organizasyonlara aile sahipliği yaparak iri ayrımsız ihtiyaca yanıt vermiş oldu. Bu yıl 2’ncisini düzenleyeceğimiz Altıeylül Mektup Fuarı’nda misafirimiz olacak olan altın edipler ve konukları bile ağırlayacak olan Hasan Can Kültür Merkezi’miz, artırılmış kapasitesi ve genişletilmiş sahnesiyle birlikte birçok değerli organizasyonlara karı sahipliği yapmaya; vatandaşlarımıza bakım etmeye amade” dedi. – BALIKESİR

Share: