Işık sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır’ı objektiflerine yansıtacak

Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi eliyle planlı “Uluslararası Davetli Foto Günleri” kapsamında foto sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve tabii güzelliklerini çekecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde tıpkı restoranda gerçekleştirilen programda, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, kentte mevrut foto sanatçısı ve gazeteci Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Uğur Bakmaz, Hüseyin Remzi Han, İskan Altın, İlker Karaman, Şanlı İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Tasavvur İbranoğlu, Ayşe Etkili, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Haysiyet Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Gaye Meral, Ihtiyaç Yakınlık ve Kahraman Alper ile tıpkı araya geldi.

Karaman, programda, ilçenin ve ilin tanıtılmasına katkı sunmak amacıyla etkinliği birleştirme ettiklerini söyledi.

Bugünden itibaren 4 ahit boyunca “Uluslararası Çağrılı Foto Günleri” düzenlediklerini kaydeden Karaman, “Gerek mevki içinden gerekse talih dışından misafirlerimiz var. Kayapınar’ımız sanatkâr gözüyle öne çıkacak. Burayı ayraç şehir haline tahvil hedefiyle insanlara yansıtacak yeryüzü dolgunca pozları, yer ferah anları onların gözüyle takip etmek istiyoruz.” dedi.

İlçenin 20 sene zarfında çok geliştiğini ve modernleştiğini tamlayan Karaman, şöyle konuştu:

“Bu vesileyle bu hafta tarihe bire bir kerte ısınmak istiyoruz. Kayapınar’ın güzelliklerini, mehabetli yerlerini dolay plana çakozlamak, modern görüntüsünü, şehir yaşamını ülkemize ve dünyaya takdim etmek istiyoruz. Oylumlu tıpkısı etap olacağını düşünüyoruz. Uluslararası bilinen matbuat ajanslarına, dergilere etkin önemli misafirlerimiz var. Yerli ve ecnebi fotoğraf sanatçılarımız, matbuat mensuplarımız var.”

“Uluslararası Davetli Işık Günleri” kapsamında 18 Eylül’e kadar fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini çekecek, düzenlenecek söyleşilerde fotoğrafın inceliklerini paylaşacak.

Share: