İstanbul’da dideban Oltan Koca’nın martir olmasına ilgilendiren 8 dalavereli adliyede

Şişli’de, çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Eş’nın, bir olayda dayanırlık gösteren kişilere müdahale esnasında fenalaşıp kaldırıldığı hastanede martir olmasına ait gözaltına alınan 8 yabansı adliyeye sevk edildi.

Kuştepe Mahallesi’nde çevreye illet verdiği ihbarı mevcut bir düğünün sonlandırılması üzere fenomen adına giden polis ve bekçilere direnç gösteren 8 zanlının İstanbul Güven Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, adliyeye irsal edildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki ayrımsız düğünün geç saatlere büyüklüğünde sürdüğü ve çevreye tutku verdiği ihbarı konusunda fenomen namına giden polis ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan patırtı sırasında fenalaşan dideban Oltan Adam hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Güven Müdürü Utku Aktaş, daha sonradan yasakçı Âdem’nın müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir düştüğünü açıklamıştı.

Şehit dideban Insan’nın cenazesi, cemaziyelevvel İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde planlı törenin arkası sıra defnedilmek amacıyla götürüldüğü memleketi Gümüşhane’de toprağa verilmişti.

Share: