Karabük’ten kısa bodur

Karabük’te Kıyamet Koordinasyon ve Yorum Toplantısı yapıldı.

Vali Fuat Gürel başkanlığında Il Güruh Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye yardım kampanyası ile kente gelen afetzedelerin koordinasyonu karşı değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya, ilbay yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, kat müdürleri ve başka yetkililer katıldı.

DÜRÜST Tümen’den zelzele bölgesine destek

YANLIŞSIZ Öğür Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ve Karabük milletvekilleri Topluluk Ünal ile Niyazi Ruz, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a giderek afetzedelerle görüştü, çalışmalara katıldı.

Altınöz, yaptığı açıklamada, İnanıyorum ki yaraları bir tane yürek olarak saracağız. Umuda uzanan elleri bütün alay malay tutmaya bitmeme edeceğiz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde taşırken, gözyaşlarımızı temas ve beraberlikle dindireceğiz. Soğuğa, ayaza, uykusuzluğa, daha dayanabilen çok zorluğa rağmen cansiperane bir şekilde çaba gösteren tam ekiplerimize, gönüllülerimize de teşekkür ediyorum. Devletimiz kamu gücüyle depremden etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürmektedir. Mehabet ve millet kendisine, ele ele vererek hiçbir kıygın ve mazlumu sahipsiz bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Tümen heyeti, birlikte götürdükleri arkalama malzemelerini bile yetkililere doğrulama etti, çocuklara çikolata verdi.

Safranbolu’da halk otobüsleri afetzedelere ücretsiz

Safranbolu’da el otobüsleri, ilçeye mevrut depremzedelere ücretsiz hizmet veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, görüşlerine vadi sunulan Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu yerine onların bekâr hissetmemeleri amacıyla rastgele devir yanlarında olacağız. Ailelerimizi ziyaretlerimizde birlikte bunu kendilerine rapor ediyoruz. Bu bağlamda zaman başlattığımız uygulamayla Vilayet Degaje Kapı’da kaydı olan vatandaşlarımız Meydan Umum Masamıza referans yaparak ücretsiz seyahat kartlarını alabilirler. Bu vesileyle tıpkısı kez henüz yanlarında olduğumuzu hatırlatıyor, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ivedi şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Tekerlekli Iskemle takımından düşündürücü destek

Tekerlekli Iskemle Basketbol 1. Ligi takımlarından Karabük Çipo Kartal Bilgisizlik ve Spor Kulübü, hareket bölgesine soba gönderdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, pakt yönetimi ve oyuncuların katkılarıyla yaptırılan 100 sobanın ve arkalama malzemelerinin yer sarsıntısı bölgesine gönderildiği belirtildi.

Share: